Je ľahké byť hrdinom, keď nič nehrozí. Je tak vtip:
Rozprávajú sa po vojne Čech a Slovák:
- Jak to bylo u vás s tím národním povstáním?
- Nuž, to som sa len tak viezou na voze a v sene som mau flintičku skrytú. A keď som uvideu Nemčúra, tak som flintičku vytiahou a švác!, odbachou som ho.
- No jó, ale u nás byly flintičky zakázaný....

