Marian si to ty???
tvrdo vyrokovala ho no.
Boli sme satelit, to ako keby v ´52 vlada CSSR tvrdo rokovala so Stalinom. Nerob si pr del.
Reparacie? (Dlhe roky okolo 50% BIP + odnieslo sa vsetko, aj co bolo priskrutkovane z tovarni...)
Viedlo to az k vzbure v 17 juna 57 v Nemecku. Sovieti odniesli este aj historicke plachetnice.
to nebolo "zidealizovanie" SNP ale prepis deja v ramci ktoreho to vyzeralo ako komunisticky prevrat. Pozri sa co urobili komunisti s organizatormi SNP (70% ich pomrelo v komunistickej base).
Chlapci, SNP neboli marxisti/husakovci. SNP si Husakovci a Marxisti iba neskor ukradli...
Videl si u mna naznaky glorifikacie? Kde?
Sice, vlastne, hej, bola to nasa silna chvila.
Nie celkom. Pricina/nasledok ;)
Nie vsade po vycisteni od nackov nastupili komaci. Neviem preco si presiel z "nie nacistom" na "ano komunistom". V odboji hrali komunisti 3 husle. Mal si tam tiez kompletnu socialnu demokraciu, evanielikov, zidov, ludi loyalnych voci CSR... Po vojne nemali komaci vo volbach ani väcsinu, tak neviem ako sa ti podarilo premostit ku komunistom a gulagom ako jedinej alternative k zriadeniu ktore ta OFICIALNE chcelo pouzit ako OTROKA (Untermensch mal pracovat na Übermenschen v novom "Lebensraum"). Pravda nie je cierna alebo biela, ale to, ze nackovia boli svi ne je FAKT. Vies kedy isla plynova komora v Mauthausene na najvyssi vykon? Ked tam mali slovenske evanjelicke dievcata (skoda pustat 2x tak to natlacili naraz). To je slusne a dlho zdokumentovane. Mali to zdokumentovane este ked nebolo Slovenska, Kotlebu a urcite by sa im viac hodila ina "story"...
Ako pozeram po tej diskusii mam pocit, ze kotleba uz pustil do obehu vlastne ucebnice dejepisu.
Chcel si tym povedat, ze je zle, ze sa slovaci nepchali nacistom do ri ti az do uplneho konca vojny? Jasne, ze si o nas mysleli, ze sme Untermenschen.
a bude z teba udavac, udavac...
vezmem 3 fakty. 2 vynecham. 1 prekrutim a mam SENZAAAACIU.
Ale prispevok postaveny na tipoch nieje propaganda pre blbych...
oooo, ano, slovaci maju tradiciu vo velebeni "iba" zidovskeho naroda. Su dlhodobo v prvej trojke najzidomilnejsich narodov. Podla mna je otazka casu kedy Izrael zrusia a zriadia novy (poriadny) niekde pri Brezne
ked tam das viacero vykrcnikov bude to "väcsia" pravda?
pocuvat kdekoho a mat vlastny nazor sa ale nevylucuje ;)
Odporúčame