Otazka je akych mas kolegov, priatelov, rodinu ked tvrdia, ze tam je iba hnev a strach a nieco k tomu.
Otazka je akych mas kolegov, priatelov, rodinu ked tvrdia, ze tam je iba hnev a strach a nieco k tomu.
Problem spociva v tom, ze ani nezvazujes moznost, ze by mohol mat pravdu. Ihned mas odôvodnenie "kolonie". Take jednoduchy, Aby si sa nestratil. Pre nemcov hrala juhozapadna Afrika asi taku ulohu ako pre Uhorsko Madagaskar. Zo " zapadu" prisli auta, socialne zabezpecenie s za to ze na konci 19. storoci sme mali oblasti kde bol priemerny vek dozitia 28 rokov Nemecko nemoze. Za to ze sa 1/3 slovakov pobrala do USA aby nepomreli od hladu nemozes vinit "zapad". Na vine niekedy nemusia byt vsetci ostatni.
Ked mas potrebu kreslit tak si kresli. Mozno ti to pomoze posunut sa osobnostneho dalej. O moju inteligenciu sa ty nemusis bat. Postacuje rozhodne na to aby som vedel preco nemusia pracovat ako ine voly. Ledo sa tak nespravaju. Zamerali sa na vyrobu produktov s vysokou pridanou hodnotou, umoznili ludom vzdelavat sa a dbali na zachovanie ramca pravneho statu.
Ked ti to nic nehovorim tak to pre teba zjednodusim. Hehe. Na 3 otazku odpoviem protiotazkou. Musia si nemci pytat povolenie od zvysku ludstva aby u seba zaviedli socialne zmeny? Bismarck sa tusim nepytal ked zavadzal socialne zabezpecenie (komunista jeden;). Alebo to maju zvysku naordinovat? Nie je to kazdeho vec. Nemas si to presadit sam? Osoby rozvoj si mozes skusit predstavit ako moznost a vôlu vzdelavat sa (celozivotne). Potom nenapises: kdesi v afrike, ale vies ze genocida na hereoro a nama sa odohrala v priestore dnesnej Namibie. Ze NEMCI ako narod neexistuju dlho a preto sa tam pokusali dotahovat sa po zjednoteni na Francuzov a Anglicko. A k prdeniu do kozenych kresiel by som mal iba otazku preco podla teba tie vetry zabezpecuju taky technologicky naskok v strojarskom priemysle?
Ach! Prenesiem na slovenske pomety nech ti dojde co pises. KDH=KSS. Cicero :D
Smerodatny moze byt z roznych hladisk. A vôbec tam nejde o peniaze ako (z nejakeho zvlastneho dovodu) predpokladas. Ide o umoznenie osobnostneho rozvoja. Aby sa niekto nemusel upierat na nebesa (alebo -sucasne- aj na nejakeho diktatora), pokial sa upracuje do hrobu...
Neda sa nereagovat. Ad vychodni slovania sa nehrnu: podiel cudzincov a ich deti (!; jeden rodic Nemec 2. nie sa bude ratat ako "cudzinec") je 20,3%. Zlozenie z celku podla poctu: 17,4% turci, 9,9% poliaci, 7,3% rusi a 4,7% taliani. Ak povazujes poliakov a rusov za slovanov tak ich tam maju min. tolko ako turkov.
Niektore konspiracne teorie tvrdia, ze "nadnarodne koncerny" maju pobocky aj za hranicami nemecka. Dokonca ze tam zamestnavaju nenemcov a tak vedia nahradit chybajucu resp. drahsiu pracovnu silu. Obcas dokonca tvrdia, ze taketo veci robia aj v SR. Ze ludoveauto pre nemcov je nie zmontovane v nemecku. To by ale bolo neludove, nie? Ergo: su to blbosti, propaganda a ty mas pravdu. Kazdy riadok je perla. Gratulujem.
1500 rokov. Perlicka na zaver: z tych 20,3% su 7,3% ruske.
Skusim za neho. Podiel osob s "Migrationshintergrund" (1. a 2. generacia - co zahrna osoby ktore maju iba jedneho rodica ktory sa narodil v zahranici (napr. potomkovia sovietskeho vojaka v DDR a nemky)) je 20,3% (z ca. 80 000 000). AfD ktora ako jedina vystupuje proti utecencom ma podporu 11 az 12%. 12<80. q.e.d. zrekapitulujem: väcsina nemcov (= nemci) nemoze byt za utecencov z dovodu ich "nenemeckeho" povodu. A nechod sem so stahovanim narodov spred
Ten 3ti odsek je o nemcoch alebo slovakoch?
On pokracuje v opisovani osnov z rokov pred '89. Uz vtedy nemali Nemci sancu. A nebudu ju mat ani v 2050 ked oni budu mat zakladny prijem vyssi ako on plat za 60 hod./tyzden.
Nechcem nikoho zhadzovat. Mozno by si to nemal robit ani ty. Ten priklad ma maly zadrhel. Tie stroje ktore asfaltuju su NEMECKE ;)
Mrkni video pod clankom na ktory si dal link. Okolo 0:56. Vögele (Maschinenbau) - je to pekne vidno na zltych strechach asfaltovaca. Necudujem sa ze ich kupuju. Oni vedia co je dobre. Preto jazdia nemecku premiu a na komplikovanejsie cinnosti pouzivaju nemecke stroje. Ked ich vyrubu budu lopatatovat kilometer osem rokov a chodit peso.
No a tento konkretny "exulant" ma vzdy pravdu. Vsak?
Kolko ludi chodi na tie protesty? Ake je to % celkoveho obyvatelstva? <1%? Aha.
Ked su partizani dvaja v state s 88 000 000 ludmi tak to nemusi viest k sirokospektralnemu pretazeniu siete. Ale ako vidno moze to hadzat vlny 500km dalej. Skoda. Pardon Volkswagen.
Dnes po robote (od 13:00 do 19:00) som isiel. 2+2. 8,40€.
Pomoz mi. Co je opak zapadneho sveta? A ako to vyzera tam?
Odporúčame