:-))) Že "Strategická kultúrna pamiatka".
No dobre, slovenská vlajka by na Devíne viať mohla. Prečo nie. Z výletných lodí by ľudia videli, kde začína Slovensko. Len nie na nejaký otrasný oceľový osvetľovací stožiar ako tú pri parlamente.
:-))) Že "Strategická kultúrna pamiatka".
No dobre, slovenská vlajka by na Devíne viať mohla. Prečo nie. Z výletných lodí by ľudia videli, kde začína Slovensko. Len nie na nejaký otrasný oceľový osvetľovací stožiar ako tú pri parlamente.
Nevidel s om v článku zmienku o tom, že Orbán od začiatku vojny blokuje pomoc EU pre Ukrajinu.... a zrazu sa ozval Orbán, že podmienkou na odblokovanie je, aby Ukrajina pustila ropu... aký je ten Orbán zlatý.. :-))
Množstvo tvrdení v tomto článku pána Daniša sú manipulácie a domnienky. Napríklad... "pokiaľ si v minulosti francúzsky prezident Macron dovolil zavolať do Moskvy Putinovi, určite sa nepýtal na názor malých krajín EÚ..." Francúzsko je stály člen BR OSN a skutočne sa Macron nemusí radiť s každým z 26 členov EU o čom s Putinom bude rozprávať... ale dovolím si tvrdiť, že jeho telefonáty s Putinom boli koordinované minimálne s USA, Nemeckom, Britániou...
Rusko má 130 miliónov obyvateľov. 3 percentá relatívne bohatých sa môžu voziť na autách na Krym raz za pár rokov... drábi a diktátorova "elita".
Oni sú jednoducho takí? Keď budú chcieť tvoj dom, tak si ho vezmú a ty si povieš, oni sú takí....
Ruskí vojaci sú žoldáci = lúza, ktorá doma zarába pár stoviek (EUR) mesačne a za pár tisíc ide skapať do vojny. Vojnu zastavia peniaze, alebo rozhodnú. Súhlas. A čo bude po vojne? Kto bude schopný financovať obnovu Ukrajiny? Rusko nedokáže financovať ani obnovu Ruska.
Rusko sa vojensky vyčerpáva. Náklady na vojnu sú obrovské. Už rádovo milión ruských vojakov skapalo alebo čaká na skapanie na ukrajinských frontoch... To je ďalšia obrovská ekonomická strata. Na udržanie pokoja v štáte je potrebná obrovská propagandistická mašinéria a obrovský počet policajtov likvidujúcich protivojnové názory a nositeľov týchto názorov.
Podľa mňa sa Rusko rozpadne. Moslimské republiky rozpad naštartujú.
Rusko je diktatúra a životná úroveň ľudí v diktatúre prudko klesá. Udrží sa len životná úroveň drábov a "elity" okolo diktátora. Diktatúra neznáša oponentov ani kritiku činov diktátora. Do gulagu pôjdu tisíce nevinných za odmietanie vojny.
Slováci boli pri mori iba prstom na mape, keď nemeckí proletári obsadzovali ležadlá na pláži rozkladaním uterákov.
Fakt? To by nefungovalo. Žiakov vychovávajú ich vlastní rodičia, nie škola ani učebné pomôcky. Deti sú obrazom rodičov a rodičovskej výchovy a zdedených génov.
Ak máš nepodarené deti, je to tvoja chyba, nie moja neúčasť na ich výchove.
Ak chce Maďarsko a Maďari tú suverenitu, tak nech ju suverénne vyhlásia.
Čo je alebo nie je pre Maďarsko najlepšie je určite na zhodnotení Maďarov. Ty o tom vieš nič, tak nevypisuj sprostosti.
Maďarsko blokuje vyplatenie paňazí na finančnú kompenzáciu za dodávky zbraňových systémov z prostriedkov Európskeho mierového nástroja (EFP). Moja vyžratá jaternica nevliezla orbánovi do zadku ako tvoj prezidentík.
Nás nemá Kyjep prečo vydierať, ale Orbán blokuje už nejaký rôčik 150 miliónov pre Slovensko z európskych peňazí...
Zaujímavé, že náš prezidentík nebol Budapešti trochu sebavedomý a nežiadal o to aby Orbán prestal blokovať tie peniaze.
A že za ňou Fico ostane už nebude loziť medzi ľudí.
Tak to je teda výber - skorumpvaný Kočnerov Lintner, agent KGB Latta, Chomsky netušiaci kto je Fico, a Sachs ktorý nič o Ficovi nevie okrem toho že existuje....
Vo Francúzsku predsa mali s Komúnou a masovým vraždením príklad kam komunisti svoju moc dotiahnu... komunisti sú rovnakí ako fašisti... komunisti nezničili demokraciu, lebo sa im to nepodarilo, našťastie a vďaka antikomunistom.
K tomu, čo si tu nasplietala - tebou zmieneného Alda Mora uniesli a zavraždili práve komunistickí teroristi z tých Brigade rosse ...
Daj prosím aspoň pár mien, ktorí to sú tí nezávislí odborníci.
Ko-mu-nis-tic-kú.
Komunizmus = triedny boj a celosvetová proletárska revolúcia = zničenie demokracie a zavedenie diktatúry ( že vraj proletariátu) = celosvetová bieda a teror.
To je nič, Rusi odpálili Kachovskú priehradu a zničili aj dodávky vody aj elektriny pre Krym.
Kedy si naposledy kupoval ropu?
Píšeš tak "múdro", určite v tom vieš chodiť :-))
Ani nie, len by pri tom stole sedeli dvaja psychopati považovaní verejnosťou za debilov.
Fico reprezentuje starú komunistickú politiku nenávisti, nepriateľstva a boja proti jeho oponentom. Celá jeho kariéra je len vymenovávanie nepriateľov "ľudu", ktorí sú zodpovední za jeho biedu.
Problém je len v tom, že Fico okrem boja nič iné nerobí a ani nevie robiť.
Odporúčame