Ja som nič také nenapísal, ale keď myslíš, tak s tebou súhlasím.
Ja som nič také nenapísal, ale keď myslíš, tak s tebou súhlasím.
Táto vláda sa môže nazvať - "Vláda národnej tragédie a hanby." Každý deň sa stane nejaká tragédia alebo urobia blamáž alebo 2v1.
Anglicko je asi hratreľnejšie ako Španielsko. Rakúsko na našej strane pavúka je favorit na účasť vo finále.
Ten chrapúň Pellegrini si zrazu ako príspevok Slovenska privlastní súkromnú zbierku občanov, pri ktorej riešili smerohlasáci, že je protiprávna.
On nechce dať nič, on sa len chváli súkromnou zbierkou, do ktorej prispeli občania a ktorú smerohlasáci znevažovali.
A bráni nikto založiť ľuďom družstvá, štátu štátne majetky či šľachtiteľské stanice?
KIA zaberá 100 hektárov a produkuje zisk 220 miliónov EUR, vyplatí 150 miliónov EUR na mzdách a odvodoch a 50 miliónov dane zo zisku. Ročný prínos pre štát a zamestnancov je 200 miliónov EUR.
Na 100 hektároch najlepšej pôdy sa vypestuje pšenica v hodnote 20.000EUR (ktorú treba zadovať cca 10000 EURami).
Profit pre spoločnosť z výrobnej fabriky ako KIA je 10000x vyšší ako výnos z poľnohospodárstva na rovnakej ploche.
To bol ale problém, že sa zemiaky pestovali na horniakoch. Výnosy boli 8-10 ton z hektára ale kapitalista v Nemecku dosahoval 30-40 ton z hektára. Takže dnes sa pestujú zemiaky v Senci a pán Mačaj urobí každý rok 2-3milióny EUR zisku a ešte vyžobre najvyššie dotácie...
Áno, + má uja primátora.
Bratislavské daňové úrady nestíhajú robiť prakticky žiadne daňové kontroly, lebo stíhajú kontrolovať len nahlásené podvody, "jasné prípady" a firmy ktoré končia... Takže ak nechcete daňovú kontrolu, zaregistrujte si firmu, nie v zapadákove na východe, ale v Bratislave.
Keď to naháňanie ponoriek cvičili s tou doráňanou ruskou ponorkou, tak to veľa nenacvičili :-))
ja by som začal sudcami, prokurátormi a pokračoval colníkmi, vyššími uradníkmi finančnej správy, advokátmi.
Odo mňa nie, ja sa kontaktom s toxickými osobami vyhýbam.
Ale no tááák, do konca volebného obdobia snáď stihnú zdaniť tie "malinovky" a Lackova veľká daňová revolúcia bude na svete.
Tak Lacko Kamenický nedostáva v reštauráciách bločky? To bude asi tým, že ho poznajú a vedia, že smeráci všetko nakupujú "bez bločkov/faktúr" a bez DPH.
Podľa oficiálnych štatistík zamestnanosť (ekonomicky aktívni vo veku 15-64 rokov) je cca 72%. Na porovnanie s inými krajinami: https://tradingeconomics.com/country-list/em…
Ekonomicky aktívnych vo veku nad 15 rokov je cca 62% a podiel narástol z predkovidových cca 60%. Zvyšných 34% sú dôchodcovia a študenti.
Fico platil nájoné Lackovi tiež bez bločkov...
Splátky hypotéky boli (možno stále sú) nižšie alebo rovnako vysoké ako nájomné. Pri hypotéke si každou splátkou kupuješ svoju nehnuteľnosť. Byt aj nesplatený je majetok, ktorý sa dá predať a za utŕžené peniaze si kúpiť byt v inej lokalite. Nie si prilepený k jednej lokalite. Práve naopak. Si slobodnejší, lebo vlastníš majetok.
Ak nemá prácu, tak vlastník nehnuteľnosti má kde bývať. Ten čo je v nájme a stratí prácu má problém.
Bývanie si státisíce rodín vyriešili lacnými hypotékami. Štátne bývanie je nereálne. Štát nemá peniaze na základné funkcie. Ficove zadlžovanie štátu (rozhadzovanie) spôsobuje, že Slovensku rastú úroky na dlhopisoch a rovnako rastú úroky na hypotékach.
Odporúčame