Sovietsky zväz bol zničený ekonomicky zbrojením a nízkymi cenami ropy na svetových trhoch. Je samozrejme, že ekonomicky, morálne zničená krajina sa nepozviecha z úpadku za rok, ale určitú dobu to trvá... ceny ropy sa postupne dvíhali a ruská ekonomika vďaka západu pomaly rástla - a prišiel Putin, ktorý si pripisuje zásluhy... samozrejme, všadeprítomná korupcia v Rusku brzdí rast - ale to je problém Ruska, nie západu.


