prvy pilier funguje uz 150 rokov a prezil prvu aj druhu svetovu vojnu. no este ziadny druhy pilier nepriniesol osoh pre buducich dochodcov. ukazalo sa to v chile a aj v bolivii (ak sa mylim, opravte ma) , kde dokonca museli zostatnit cely druhy pilier, lebo to dopadlo kolapsom.
druhy pilier je z ekonomickeho pohladu uplna hlupost, lebo peniaze nikdy nebudu mat fixnu hodnotu k zlatu a tak....jednoducho sucasny financny system je nastaveny len cez uverovy system a to donasa neuveritelnu silu inflacie do celeho systemu. napr. cena trojskej uncie v roku 1970 bola asi 35 dolarov a dnes cena ide cez 1500 dolarov....co je nadhernou ukazkou ako to nefungovalo, nefunguje a nikdy nebude fungovat...


