a kedze nebol zaujem o uvery, tak nemohli vzniknut peniaze v hotovosti. jednoducho nebolo dostatok obeziva, ktore by udrzalo pri chode vyrobnu a sluzby poskytujucu sferu. to malo za nasledok obrovsku nezamestnanost a kolieska logiky v tomto, co sa tyka obehu penazi sa zacali tocit naopak ako si to dobri ekonomovia predstavovali. preto na fotografiach a filmoch z toho obdobia vidime obrovske zastupy ludi, ktori cakali na trosku polievky a trosku chleba aby sa mohli najest.....dufam, ze sa z tejto situacie poucime a urobime preto vsetko, aby sa nam tie kolieska nezacali krutit naopak....:)))) rok 1929 sa uz nemoze zopakovat, lebo peniaze uz nie su kryte zlatom a tak uvery si moze brat stat (ako napr. usa) akoze "donekonecna" (co aj vlastne robia...) europa akoby nechcela zostat bokom a svojho tutora v tomto zacina dobre kopirovat....


