Čím dlhšie bude trvať vojna na Ukrajine,tým horšie pre EÚ a pre celý kolektívny západ. Rusko sa preorientuje na iné krajiny a iné trhy.USA bude minimálne zopár rokov ťažiť zo zvýšenia zbrojnej výroby a z dodávania zemného plynu -ale čo Európa? Čo získame my-teda okrem potešenia z toho, že teda od Ruska nič neberieme a v´daka vlastným sankciám tam ani nič nevyvážame? Získame nejaké nové trhy?Získame lacnejšie suroviny? Asi nie.My získame akurát Ukrajinu,ktorú budeme dotovať v miliardách. A my sami budeme novo dávať miliardy na vlastné zbrojenie. Čiže v účtovnej súvahe na strane nových príjmov bude pri troche šťastia obrovská nula/ak tam nebude poriadny mínus/ a na strane nových výdavkov miliardové cifry z ktorých sa nám točí hlava.


