BAterka,štatistiky sú pekná vec.Akurát do štatistík nikdy nezapracuješ všetky premenné.Napríklad koľko obyvateľov daného štátu prekonalo covid už pri prvej a druhej vlne-a tým pádom majú zvýšenú prirodzenú odolnosť voči covidu.V akom období v danom štáte bežia covidové vlny a či tam momentálne beží vlna(napríklad u nás jeseň,zima-Izrael jar-leto(.A mohol by som pokračovať. No a potom by sa dali porovnávať aj suché štatistické údaje-napríklad my s 40 percentnou zaočkovanosťou a ktokoľvek iný-napríklad ˇirsko s takmer 80 percentnou zaočkovanosťou alebo Bulharsko s 20 percentnou porovnať s Rumunskom s 30 percentnou.Vakcína funguje,akurát nespĺňa optimistické očakávania. A nakoľko naozaj zafungovala-tak to bude známe tak niekedy o rok. Ak vôbec bude niekto ochotný poskytovať všetky dáta,ktoré ovplyvňujú účinnosť vakcín.


