Zdá sa že boj s vírusom sme zvládli, ešte koncom týždňa pribudnú výsledky cca 2000 repatriantov ktorí prišli tento víkend. Medzi nimi by štatisticky malo byť cca 10 nakazených. Teší ma že sme na Tom takto napriek tomu, že Slovensko neurobilo žiadne z drastických opatrení iných štátov typu úplný zákaz vychádzania, sledovanie ľudí v uliciach cez povinnú registráciu vychádzajúcich, úplne zatvorenie výrobných závodov a stavieb.... Opatrenia boli vyberané rozumne a efektívne. Ukázalo sa že viac pomáha nosenie rúško ako plošina dezinfekcia ulíc typu Maďarsko.
Ekonomickú krízu ktorá nás teraz čaká už žiaľ sami neovplyvňuje. Vďaka globalizácii teraz naše firmy nemajú odbyt, takže schudobnieme a tie naše otvorené kozmetické salóny, obchody a reštaurácie asi po počiatočnej eufórii z otvorenia nebudú mať po týždni - dvoch už veľa zákazníkov. Neviem aké info máte vy ostatní, ale väčšina firiem z môjho okolia hlási minimum objednávok a robotu zďaleka ani pre polovicu kapacít.


