Výber daní sa zlepšuje, pomohli upozornenia finančnej správy
Ešte tak posielať upozornenia na chýbajúce výkazy a hlásenia. Lebo doteraz pokuty za ich neskoré podanie, resp. nepodanie boli často krát vyššie než samotná daňová povinnosť, napr. pri dani zo závislej činnosti. Často sa totiž stáva že najmä malí podnikatelia keď začnú zamestnávať neustriehnu si kto bude tie hlásenia a výkazy zasielať. Napr. či mzdárka alebo účtovníčka alebo sám podnikateľ. Osobné som zažil prípad keď sa to vo firme kompetenčne neošetrilo ešte keď sa výkazy posielali poštou. Správkyni to 5 rokov nevadilo že firma nič neposlala a v posledný mesiac lehoty pred premlčanim poslala výzvu s pokutami za 4 roky spätne. Nepomohol argument podnikateľa že keby upozornila už pri prvom kvartale ktorý za tých 5'rokov nepodali, že by to hneď firma dala do poriadku a potom by už všetko fungovalo. Takto zaplatili 16x33 eur + 4x66 a mohli len 1x33.