Do pozornosti mladým, narodeným po roku 1975 a mladším
Jedna vec je neodškriepiteľná nech je pohľad na socializmus akýkoľvek. Dodnes fungujeme na infraštruktúre vybudovanej za socializmu. Socializmus trval cca od r. 1948 do 1989 teda cca 40 rokov. Za ten čas sa vybudovali prakticky všetky existujúce cesty 1. triedy, cca 200 km diaľnic, mnohé železnice, elektrifikovali sa hlavne trate, vybudovali sa jadrové, vodné aj tepelné elektrárne, prakticky všetky. Plynovody, diaľkové aj miestne elektricke vedenia, vodovody a kanalizácie na ktoré sa dodnes napajaju novostavby, priehrady aby bolo dosť vody a neboli pôvodne. Polia mali závlahy a melioracie. Kapitalizmus je tu 30 rokov a čo sa dosiahlo ? Napriek tomu že produktivita práce narástla staviame ročne toľko km diaľnic ako komunisti, železnice nové žiadne, cca 150 km sa rekonštruovali na 160 km/hod. Cesty 1. tr. žiadne. Z eurofondov (za socíku neboli) sa rekonštruovala alebo postavila kanalizácia v zopár obciach. Melioracie a závlahy poli sa rozkradli. Dostávali 2 zo 4 rozost. blokov Mochoviec