Kalavská odvolala hlavného odborníka pre neurochirurgiu, za spory lekárov sa hanbí
Smutné je že tu nejde nikomu o pacienta, ale cez chlapca sa eskaluje už dlhšie trvajúci boj medzi Dr. Šteňom a ministerstvom zdravotníctva ktorého je tá detská neurochirurgia len biely kôň ktorý sa teraz dobre hodil. Kalavska sa sama osvedčila keď ponúkla operáciu v Prahe, hoci prevoz o 100m považujú za rizikový . Nie som obhajcom Prof. Šteňa, má už niečo za sebou a teda silné ego, vládne tvrdou rukou a to sa mladej generácii ambicióznych lekárov určite nepáči. Nie ja však zďaleka sám. V každej nemocnici je nejaká šedá eminencia, starý pán doktor ktorý tam všetko drží vo svojich rukách a mladí sa sťažujú že ich k ničomu dôležitému nepustí. Tiež som ležal na neurochirurgii, mladí doktori ma chceli rezat, starý doktor ich zrušil že je to zbytočné, len to bude chcieť dlhší čas a pôjde to aj konzervatívne. A mal našťastie pravdu. Je jasné že z takýchto vecí plynie vzájomná nevraživosť. Inak prečo by doktor mal operovať ťažký prípad s iným tímom než na aký je zvyknutý?