Neviem či ešte nejaká krajina na svete bude dôverovať USA po tom čo vyvádza Trup na "ochranu národných záujmov" USA sú dnes totálne nevyspytateľný štát a ak voľby znovu vyhrá Trup, mala by mať aj EU na stole plán ako sa zaobísť bez nich.
Neviem či ešte nejaká krajina na svete bude dôverovať USA po tom čo vyvádza Trup na "ochranu národných záujmov" USA sú dnes totálne nevyspytateľný štát a ak voľby znovu vyhrá Trup, mala by mať aj EU na stole plán ako sa zaobísť bez nich.
Višňové je už rok komplet prevrtane. Ďalší z tých čo chcú tu istu robotu platiť 2x. Tam je hlavný problém že pozemné úseky nemajú ani stavebné povolenia a nik nehovorí o tom, že kým sa vyberá staviteľ ktorý to dostavia nik nerobí ani na tých papierovačkach hoci za pol roka čo to Taliani zabalili mohla NDS aspoň papiere vybaviť. Ale to by sme museli žiť inde.
Keďže ECB nedávno potvrdila cieľ zvýšiť infláciu v Eurozóne na cieľovú hodnotu tesne pod 2% môžeme hrdo vyhlásiť že Slovensko tento cieľ nielen splnilo ale aj prekročilo. Ono to zvyšovanie cien Slovensku vždy išlo veľmi dobre.
Konečne sa novinári zachovali profesionálne a zverejnili konečné vysledky vyšetrovania a nie nejaké prvé dojmy niekoho na základe ktorých médiá okamžite popravia domneleho vinníka ako je to teraz v móde. Vyšetrovanie muselo zistiť či:
- výrobca lietadlá garantoval odolnosť voči poliatiu
- či pitie kávy bolo povolené alebo s určitými obmedzeniami
- či zlyhala technika pri národnom poliati a ak áno prečo
- či ten kto kávu serviroval neporušil podmienky ( obal proti rozliatym)
- či pilot pri konzumácii postupoval správne
- vylúčiť úmysel
- či spoločnosť zamestnancov riadne inštruovala
- či manual výrobcu pre školenie bol dostatočný
- či posádka po incidente postupovala správne
- ďalšie okolnosti (alkohol, zdravotná a duševná spôsobilosť, toxicita dymu, funkčnosť systémov pre núdzové pristátie...)
To všetko nejaký čas trvá. Alebo myslíte že hneď mali uzemnit všetky A330, prepustiť pilota, letusku alebo zavrieť leteckú spolocnost ?
- návrh opatrení aby sa to neopakovalo
Konečne sa novinári zachovali profesionálne a zverejnili konečné vysledky vyšetrovania a nie nejaké prvé dojmy niekoho na základe ktorých médiá okamžite popravia domneleho vinníka ako je to teraz v móde. Vyšetrovanie muselo zistiť či:
- výrobca lietadlá garantoval odolnosť voči poliatiu
- či pitie kávy bolo povolené alebo s určitými obmedzeniami
- či zlyhala technika pri národnom poliati a ak áno prečo
- či ten kto kávu serviroval neporušil podmienky ( obal proti rozliatym)
- či pilot pri konzumácii postupoval správne
- vylúčiť úmysel
- či spoločnosť zamestnancov riadne inštruovala
- či manual výrobcu pre školenie bol dostatočný
- či posádka po incidente postupovala správne
- ďalšie okolnosti (alkohol, zdravotná a duševná spôsobilosť, toxicita dymu, funkčnosť systémov pre núdzové pristátie...)
To všetko nejaký čas trvá. Alebo myslíte že hneď mali uzemnit všetky A330, prepustiť pilota, letusku alebo zavrieť leteckú spolocnost ?
- návrh opatrení aby sa to neopakovalo
Konečne sa novinári zachovali profesionálne a zverejnili konečné vysledky vyšetrovania a nie nejaké prvé dojmy niekoho na základe ktorých médiá okamžite popravia domneleho vinníka ako je to teraz v móde. Vyšetrovanie muselo zistiť či:
- výrobca lietadlá garantoval odolnosť voči poliatiu
- či pitie kávy bolo povolené alebo s určitými obmedzeniami
- či zlyhala technika pri národnom poliati a ak áno prečo
- či ten kto kávu serviroval neporušil podmienky ( obal proti rozliatym)
- či pilot pri konzumácii postupoval správne
- vylúčiť úmysel
- či spoločnosť zamestnancov riadne inštruovala
- či manual výrobcu pre školenie bol dostatočný
- či posádka po incidente postupovala správne
- ďalšie okolnosti (alkohol, zdravotná a duševná spôsobilosť, toxicita dymu, funkčnosť systémov pre núdzové pristátie...)
To všetko nejaký čas trvá. Alebo myslíte že hneď mali uzemnit všetky A330, prepustiť pilota, letusku alebo zavrieť leteckú spolocnost ?
- návrh opatrení aby sa to neopakovalo
Uvedomte si že tu nejde o práva dospelých ale o právo dieťaťa na jedno teple a zdravé jedlo denne. Podobne doprava vlakom bezplatne je právo dieťaťa cestovať kde chce bez ohľadu na to či to jeho rodič chce/nechce či moze/nemoze zaplatiť. Je to dobrý počin lebo deti ako sociálnu skupinu dáva na rovnakú štartovaciu čiaru. Úspech deti by nemal byť závislý od úspechu rodičov. Ale ani nálad. Čo ak je rodič trebárs zaryty vegan a mäso deťom doma nechce variť?
Práve jem menu kapustova s klobasou + bravcovy steak s volskym okom120g + opekané zemiaky 200g. Náklady: mäso 0,12x4= 0,48. Zemiaky 0,25x1=0,25. Vajce 0,15, obloha 0,1, kapusta 0,1, klobása 0.2, voda, koreniny cca 0,1 spolu suroviny 1,30 eur. Ceny bežný obchod, nie velkosklad. Platím 4,60 eur. Dospela porcia. Deti majú normu 70/100g mäso/zemiaky. Ak sa niekomu zdá že je to malo, je to toľko kalórií koľko potrebujú na sedenie v lavici.
Kritici tohto systému si neuvedomujú jednu vec. Navariť dobrý obed pre dieťa za cenu surovín 1,20-1,30 eur sa jednoznačne dá. A každý kto podniká v astronómii vie že čím viac porcií jedla sa navarí tým je to lacnejšie. Zoberte si že ak je cena menu v reštaurácii 4 eura náklady na suroviny sú okolo 1,50 eur. Pritom dospela porcia je cca 2-nasobna než u žiaka 1. stupňa. Ešte nedávno platili stavebné predpisy že každá ZŠ musela mat kuchyňu s jednou. Kuchárky sú platené z rozpočtu školy rovnako ako upratovačky či školník alebo ekonómka. Ak niekto nakupuje nekvalitne suroviny nie je to preto že by to finančné nevychádzalo, ale skôr ma nejaké bočné úmysly. Bežne reštaurácie pracujú pri kalkuláciach menu približne takto: suroviny 30%, personál 20%, energie 10%, nájom 10%, réžia 10%, zisk 20%. Tak tu nepiste že 1,20 eur na suroviny je málo.
Mesta a obce majú rekordne príjmy, poslanci a primátori zarábajú ako úspešní podnikatelia, ale od rodičov by vyberali 1 cent aby im neubudlo z koncorocnych odmien. Pritom administratíva okolo toho tie mesta stojí viac ako na tom vyberu. Niektorí primátori si s tým poradili, iní budú hádzať polená, ale prídu komunálne voľby a občania im to zrátajú. Niektorí rodičia nechcú pochopiť že teply obed podľa odborne pripravenej receptury je pre dieťa to najlepšie čo môže dostať. Žiaľ mnohí liberálne zmyslajuci rodičia by radšej dostali dotáciu cash a poslali deti do školy s napolitankou, majonezovou bagetou či flaskou Coly. Alebo s 2 eurami vo vrecku nech si za ne kúpia trebárs cigarety či nejaký cool fet. Je jedno či je za tým Fico alebo ktokoľvek iný, je to pre deti to najlepšie čo môže byť. Škoda že to nefunguje aj u stredoškolákov. Tankujem vedľa Mc. Donaldu , okolo obeda tam je plno čo sa stredoškoláci "zdravo" stravujú na americkí spôsob.A liečiť ich cholesterol bude zase len štát.
Ale Ruska elita strci do vrecka aj obyvateľov Beverly Hills.
Je nezmysel takto zjednodušene porovnávať životnú úroveň. Jednak je všade úplne odlišná miera nákladov ( bývanie, vzdelanie, zdravotníctvo, energie...) a to dokonca aj v rámci samotných USA a tiež zivotna úroveň je daná aj kvalitou života, teda napr. bezpečnosť, prístup k pitnej vode, zdravotnej starostlivosti...
Napr. zdravotníctvo USA je dlhodobo udavane ako najmenej efektívne na svete. Vysoké náklady a nízke výsledky.
Zásadná otázka, ide o čistý príjem medianovej rodiny teda vrátane sociálnych dávok, alebo o brutto mzdu ? Koľko členov má ta domácnosť ? Podstatnejšie je pátrať kde skončili tie biliony natlačenych bankoviek v rámci kvantitativneho uvolnovania, keď jedine co sa tým dosiahlo je, že rodiny sú tam kde boli pred 20 rokmi ? Ale keďže HDP poriadne narástlo, vyplýva z toho že pár jednotlivcov svoj majetok zväčšili viac než si vieme predstaviť
Západná demokracia v praxi. Priamo v kolíske parlamentu premier s mandatom slabším ako Čaputova ide vylučovat volených poslancov z parlamentu. Riadne facky tej pani demokracii. Corbyn = Kim
Klasický obchodný model, kúpim firmu, narobím dlhy, zbavíme sa ich v konkurze a predáme firmu. A dodávatelia ten experiment zaplatia. A ešte aj zdravotné poisťovne, sociálna poisťovňa a nezaplatená DPH zostane.
Dôchodková politika musí ľudí motivovať k zodpovednosti za svoj osud a teda aj k platenú odvodov. Do dnes má mnoho ľudí v hlave filozofiu že najlepšie spravia keď nezaplatia žiadne odvody a "ušetrené" peniaze si odložia do ponožky. A preto priznávajú minimálnu mzdu a peniaze berú na ruku. A nenechajú si vysvetliť že na tom získava jedine ich zamestnávateľ a nie oni, lebo mnohí berú na ruku akurát brutto mzdu a nie cenu práce. A tiež mnoho z tých "ponožkarov " neodolali pokušeniu a peniaze rozflakali ešte pred dôchodkom. Ti sú teraz radi že majú aspoň minimálny dôchodok. Ale prečo sa im na ich minimálne dôchodky resp. ich zvýšenie máme skladať my ostatní čo odvody platíme poctivo ? Vari z vďaky za to že zvýšili domácu spotrebu a tým aj HDP ? To by som dokázal aj ja keby mi niekto garantoval že mi za moje rozflakane odvody dá ešte aj vyšší dôchodok do konca života. Danko je obyčajný populista čo zneužíva socky.
Horí aktuálne Amazonia, Sibír, pralesy v niekoľkých štátoch Afriky, požiare zúria aj v stredomori a EU rieši miligramy CO2 v osobných autách. Nie je to farizejstvo, sebaklam a falošná "ekológie" ?
Systém S400 okrem Ruska a Turecka používa aj Bielorusko a Čína, objednaný ho má aj India ktorej sa USA tiež vyhrážajú sankciami. Dodávky tam majú začať v roku 2020.
Inak S300 používajú tieto štáty:
Arménsko
Bielorusko
Bulharsko
Gréck o (pôvodne určený pre Cyprus)
Čína
Chorvátsko (nepotvrdené)
Irán (nepotvrdené)
Kazachstan
Maďarsko
Slovensko
Sýria
Ukrajina
USA (jednotlivé komponenty získané z rôznych zdrojov na výskumné účely - zrejme na vývoj Patriotov)
Vietnam
Odporúčame