Elektrické auta sú dobré tam kde majú elektrinu z vody a jadra. Alebo zo slnečných parkov. Žiaľ v Európe je takých krajín veľmi málo. Treba byť realistický a nepodliehat módnym trendom, ale skutočným dátam o zdrojoch energie. Žiaľ s čistou elektrinou bude stále väčší problém lebo "ekologovia" bojujú ako proti jadrovým tak aj proti vodným elektrarnam. Žiaľ už aj proti veternym a slnečným parkom. Tak odkiaľ tu elektrinu do aut zobrať ? Chémia a fyzika nepustia, potrebné gigawatthodiny treba nejako vyprodukovať. Ak nechcem spáliť 5 mil. ton nafty ročne, musím ten ekvivalent energie nejako vyrobiť. Článok píše o priemernom nájazde 15 000 km ročne. Jasne ze niekto nemusí nabíjať denne, ale množstvo vodičov najazdi ročne nie 15000 ale aj 20000 aj 30000 a niektori aj viac. A nie sú to len taxikári. Obchodníci, referenti, poisťovací, stačí keď človek dochádza od Senca denne do VW a ma to ročne 20 000 km.


