Slovensko už od svojho vzniku nie je zvrchovany štát. Raz sme boli závislí na Británii a Francúzsku, potom na Nemecku, po ňom na ZSSR, potom na USA a Nemecku, dnes korčúľujeme medzi USA, Ruskom, a "Jadrom" EU. Každopádne keď sa ktorýkoľvek z menovaných štátov rozhodne nás nejako vytrestat, alebo nás obetuje v prospech vyšších záujmov, môžeme sa aj na hlavu postaviť, budeme v prdeli podobne ako po Mnichovskej zrade. Tak nám ani nič iné nezostáva len korčuľovať na všetky strany aby sme sa vymanili z totálnej závislosti na jedinom partnerovi. Ako žena úplne závislá od svojho muža, ktorá kurizovanim iným chlapom ho udržiava vo fáze tzv. pozitívnej žiarlivosti aby o ňu stále trochu bojoval. Pekne to raz vyjadril istý člen Dzurindovej vlády " ak Američania zatvoria US Steel, padne nám HDP o 20%, a vrátime sa na dlhé roky pred rok 1995."


