Zaujímavé čítanie, vďaka.
Viete, ono je to už jedno, Európa čochvíľa pôvodným obyvateľom patriť nebude. Bude to paškvil, zmes afro-arab-aziat a zvyšky pôvodného eur.obyvateľstva.
Ešte doplním, aj Navarra, Alto Adige, Savoj, Galícia, Faerské ostrovy, Man, Padánia, Alandy .... a ešte sa iste nájdu i iní, čo by chceli byť nezávislí.
Keď bola Európa rozkúskovaná, mlátili sa neustále. Nájsť správne zoskupenie by asi ani nebolo možné.
Aj 23% Bavorov túži po samostatnosti, aj Bratislava, možno i Gemer, Spiš ...
Belgicko držia po hromade paradoxne dlhy.
Brexit-požiadavky Londýna, zastaviť migráciu ľudí z ostbloku, migranti odinakiaľ až tak nevadili. Ďalej zrušenie ang.soc.výhod pre ľudí z ostbloku ...to je to, čo Angličanov najviac žralo.

