....uzatvorila oblasť v Juhočínskom mori ....
....uzatvorila oblasť v Juhočínskom mori ....
Kim je rodinne spriaznený s japon.cisárskou rodinou. Presnejšie, jeho predkovia, Veľký vodca.
Čína k hraniciam so Sev.Kórejou presunula značnú časť vojska a zbraní, uzatvorila oblasť o rozlohe 40tisic km2 a oznamila amikom, že výnimky neudeľuje.
KĽDR je len nástroj, nie však cieľ ......
No, tfuj, tak po takýchto "výzvach" som nebažila.
Uhrík nemá šajnu o spravovaní a ani o dejinách. Bol mi sympatický a tak som ho chviíľku sledovala, bŕŕŕ, nadšenie ma prešlo.
nautilus, vždy som voči Vašej osobe i tvorbe chovala rešpekt a do istej miery i úctu.
Keď ste mali vyjavili svoje vnútorné pocity z odcuddzenia s dcérou, snažila som sa Vás presvedčiť, že to chce iba čas.
Nemýlila som sa. Zdá sa, že ste sa opäť zblížili. Čo ma veľmi potešilo.
Rada som si prečítala ako Váš názor na nejakú ľudskú tému, tak i oddychovku z ciest. Boli ste mi tak bližší ako ľudská bytosť, jedna z mnohých.
Od istého času Vaše blogy obchádzam, nebudem rozoberať dôvod.
Teraz ma zaujal perex. Načo sa zaoberáte témou, ktorá, ako píšete Vás ani nezaujíma?
Chcete rozvíriť vášne? Aby sa ľudia "vošli do úsmevov a začali si šklbať vlasy?"
To nie je hodné Vašej citlivej duše.
Ale máte na to právo. Človek, ktorý sa snaží prezentovať svoj názor a je neustále atakovaný tými istými kreatúrami, ktoré len pre len zmenia masku, časom zhrubne a znecitlivie.
Radšej pokračovať nebudem. Bola tu taká rôznodivná blogerka, už nie je, spomínate?
Veľa šťastia a s úctou eroosvelt
volic ..... pozries nick a pises, necitas ... The Natoin Interest magazin, zdroj som uviedla. Allebo si vyhladaj prof. Krejci, po cesky snad rozumies, ked ti SJ akosi unika.
Nie som tlchuba a nemarnim svoj cas zbytocnostami.
Ale to by si uz mal vediet, to si sa na mne oodbavoval kvoli donaldovi trumpetovi, ak nie si slepy a ci hluchy, tak uz musis vediet, ze si mna nepravom osocoval,
Ale mozno ti ani to nedochadza, kam donald svet zenie a ja som iba krotila vasne radosti diskuterov, ze prinasa zmar a oslavovat nie je co.
Ja viem, co bude nasledovat, ten program vypracovany bol a aj verejnosti boli vynatky prezentovane, nereflektuje.
Sledujem bod po bode .....idu podla planu a preto som si na vyhru trumpety vsadila a vyhrala.
Daj si pohov a uzi si prijemny den!
Severokorejcania na nutenych pracach v krajinach Perzskeho zalivu (Katar, Oman, SAE...)
Spojenci USA vyuzivaju severokorejcanov na tie najpodradnejsie prace, 20 h nepretrzitej prace v hoteloch, na stavbach, trpia nedostatkom jedla a o prijem sa delia s Kimom. 200 dolarov je pre severokorejca priam mana nebeska.
Severokorejcania (6.000) sa podielalo i na vystavbe americkej vojenskej zakladne v SAE.
AP sa pyta a toto americki demokrati nevidia?
Tak aka je ta severokorejska hrozba? Sirena mediami .....
Scaramucci je dalsia "posila" z Wall Sreetu, toho hniezda financnikov, proti ktoremu Donald tak bojoval.
Svoj fond predava cinanom. Posobil v oblasti, v akej i soros.
Prepáč, ale oni z voľného trhu a tam patrí i pohyb kapitálu ŽIJÚ (tvorí cca 30% ich hdp) ..... prečo by sa mali voľného trhu báť?
V Rusku pôsobí 1.100 amerických osôb pracujúcich pre ambasádu, ich počet Rusi požadujú znížiť na taký, akým oni disponujú v USA.
Návrh ruských sankčných opatrení: okrem vyhostenia diplomatov a záboru majetku, obmedziť možnosť členom Kongresu a am.politikom lietať do Moskvy špeciálom, Rusi im ponúknu ruské komerčné lety.
Tieto sankcie sa v USA najviac dotknú ExxonMobilu, čo nie je novinka, vzhľadom na prebiehajúcu oligarchickú melu priamo v trumpetovej administratíve ....
+++++++++++++++++++++++
Rusko stiahne z USA značnú časť asi 25% svojich zlatých rezerv vložených do štátnych obligácii USA!!!
Rusko takto finanacuje americkú ekonomiku (a nie je samé) vrátane amerických vojenských výdajov!!!
Podľa SIPRI KĽDR vlastní (2015) 20 balistických rakiet (neoverené)!
Koľko ich už vypálili? To by tak mirnix dirnix potrebnou muníciou plytvali?
Ako napísal The Nation Interest - Pokiaľ KĽDR predstavuje pre USA hrozbu, je to preto, že Amerika najskôr predstavoval hrozbu ore KĽDR. Netreba zachádzať do histórie .....
J.Kóreja a USA neustále provokujú demonštráciou sily a umiestňovaním jadrových zbraní na území J.Kóreje. Námornými a leteckými cvičeniami v oblastiach, na ktoré si nárokuje KĽDR.
Gen. Joseph Dunford - vojenská ochrana J.Kóreje je nevyhnutná! J.Mattis - minister obrany "KĽDR - najnaliehavejšia a najnebezpečnejšia hrozba svetového mieru a bezpečnosti"
KĽDR nevlastní nosiče a nedokáže dostreliť na americké územie!
Ale, ale, to sa deju veci .... je pravdepodobne, ze MMF sa do 10-tich rokov prestahuje do Ciny, uviedla o.i. šefka MMF. Je uz pripravene, Cina by sa mala od buduceho roku stat najvacsou svet. ekonomikou.
O nadhodnotenom dolari som pisala viackrat, bola som zosmiesnovana a ono je to oficialne potvrdene, zdravim mojich "priaznivcov".
sprostá ťapa si akurát tak ty, nedokážeš sa ani vyjadriť vlastnými slovami ..... aj tie musíš preberať, myslíš si vladka, že budeš zaujímavejšia?
Daj si pohov, studený obklad a bylinkový čas, ako som si všimla, stále sleduješ a napodobňuješ, nevyhľadávam ťa, si mi ukradnutá, vladka. Nie som ty, zaplať pánboh.
ezoz, na sprosté komentáre nezvyknem reagovať, ale toto je fakt totálhlúpy komentár, nemusíš mať strach, zvykla som si aj na budúce, trapko.
jééj, nebola to balistická raketa, len nejaký po domácky vyrobený sajrajt a tak išli pytliačiť na rybník.
Aj takých "majstrov" som poznala, jeden prišiel o ruku.
Kastmar, každý sme hlúpi tak po svojom. Keď to povieš ty, tak to bude iste pravda. Naša koza bola veľmi múdre zviera, zlé prirovnanie. Ale iste si sa chcel predviesť pred smečkou .....
Ak niekto vystrelí balistickú raketu a nie prvýkrát, tak niekam tá zbraň dopadne. Môžeš si pustiť trebárs video o bombardovaní Aleppa, aby si nadobudol prehľad, čo to spôsobuje.
Ako je možné, že nik z tak frekventovanej oblasti dopadu nehlási žiadne škody, žiadne straty na životoch? To sú prevelice múdre rakety ..... ani len ochranári nehlásia veľký úhyn rýb.
Vždy sa len Kim slávnostne ohlási alebo Japonsko, J.Kóreja a samozrejme USA a žiadne ani len satelitné snímky...... nie je ti to podozrivé?
Dám ti radu, skôr než sa osopíš, rozmýšľaj!
A čo slovenské vajcia od slovenského výrobcu pôvodom z Poľska, čo slovenská bryndza a iné vyrobená z poľského mlieka či slovenské kurčatá pôvodom z Poľska a maslo od slovenského výrobcu, vyrobné v Poľsku ...... o tom drístam .....
Coca cola mala výrobňu na SK, ako je možné, že to nik nekontroloval? To nik nevedel, že používa náhražku cukru? O tom drístam ...... A čo tak výrobky Figaro? Kde boli doteraz slovenské kontrolné orgány?
Slovenskú populáciu a nielen tú, už dve desaťročia kŕmia humusom a čo doteraz kompetentní spali? O tom drístam, teraz taká starosť, keď min.dve generácie otrávili. O tom drístam ......
A do akých projektov vrazili bezmála dve miliardy €? Tak nech nekecajú a nevyplakávajú a začnú robiť nápravy ..... O chvíľu to vyšumí a budete pojedať ešte horší humus a oveľa drahší, na zdravie!
Je to propaganda, aby mohli urýchlene stiahnuť hotovostné peniaze.
Vo Švédsku a najmä v Dánsku to frčí už dávno, straty preniesli na klientov, dobrá stratégia. Nedokážu ustrážiť ani klasické bankomaty .....internetbaking, sú tak často napádané, že to je až nezdravé, ale iste v Číne je to iné.
No jasnačka, zo zvyšujúcej sa spotreby domácností a tie domácnosti aj dosahujú príjmy, aby sa spotreba mohla navyšovať? To dôležité nie je ......ekonomika šlape, len nech sa veselo zadlžujú.
Procyklická úloha ratingagentúr, štúdia Stiglitz, Ferri,, Ligang vykresľuje tieto za nič nezodpovedajúce agentúry ako spúšťačov kríz, šíriacich paniku a nákazu. Ako v roku 1999 tak v 2008 úplne zlyhali.
Rozvíjajúce krajiny Čína a či India obviňujú ratingagentúry z nespravodlivého hodnotenia ich suverénnych dlhov. Reagujú viac na politické zmeny ako ekonomické .... The Economist i Bloomberg naznačuje, že ich hodnotenia sú nespoľahlivé.
Odporúčame