Rejpal, opravím sa podľa MMF je zadĺženosť USA 104,2% a Čína 39,4% - badáš ten rozdiel, rozdiel dvoch tried ....BÚ Číny je + a BÚ USA -, nezamestnanosť USA 7,4% a Číny 4,1% kvôli tebe som zašla na stránky MMF, aby to bolo oficiálne
Podľa WTO exportérom č. 1 na svete je Čína a USA je importérom č. 1 na svete, dokážeš pochopiť ten rozdiel?
V domácej spotrebe je čínska spotreba na úrovni rozvoj.krajiny okolo 36%, ale americká je nadspotrebou okolo 70%, lenže tá čínska je financovaná z úspor, kdežto tá americká z debetu, v Číne obyvatelia sporia a USA je na poslednom miesto v úsporach obyvateľstva, amíci žijú len a len na dlh. Začiatkom krízy 2007 prišlo o zamestnanie 27 miliónov Američanov a 14 miliónov o strechu nad hlavou. Amerika žije iba z dominancie dolára, ako svetovej meny a všetko to zastrešujú finančníci so svojími špekulatívnymi machináciami, vytvárajú bubliny a na periférii
krízy, vojny sú pre nich výhodný biznis ....skúste si naštudovať aj novšie novinky, nie tie z 80.r.


