Akú hodnosť môže dostať nevojak premier a nevojak minister obrany.
Akú hodnosť môže dostať nevojak premier a nevojak minister obrany.
Vrátila si sa do reality, ale život môže bežať naozaj tak, ako v rozprávkach. Tej rozprávkovej krásy a nekonečnej múdrosti v nich nám dnes skutočne chýba. Nie je podmienený vzdelaním, ale mať odvahu vidieť, počuť a konať.
Presne tak. Mal to ošetriť odkupným právom štátu, rovnako tak aj kupónovú privatizáciu. Tak sa dostali k moci finančné skupiny a hromada špekulantov, čo sa dnes montujú do politiky.
Chybu urobil hneď na začiatku, keď ako fiškál ústavne nadradil politické strany a súdnu moc nad zvrchovanosťou ľudu. Neskôr mu to už Fico a tobôž Dzurinda s Miklóšom nedovolili. Nakoniec pod hrozbou reprivatizácie, zahraničnej izolácii, opozičného farizejstva a iredenty, tomu tlaku poľahol. Začali sa kopiť chyby, ktoré ,pre nás krute, využili dzurindovci a nadnárodné spoločnosti a tie ani Ficova vláda nedokázala napraviť. Výsledok sa dostavil už dnes.
Správne, lebo politikom nepatria vojenské hodnosti. Presne tak ako feldkurátorom. Som zvedavý kedy aj tam začne robiť poriadok. Toto nie je križiacke vojsko.
Sulíkov malý a efektívny "Sulistan" ?
Neviem, čo ho k tomu "malý" inšpirovalo, ale predstavte si aj takúto alternatívu :
Skupinka kreatívnych podnikateľov založí pre nás "Správnu poisťovňu", zaistenú "Zaisťovňou" v nemenovanej krajine.
Iná skupinka založí pre nás "Školskú poisťovňu", zaistenú povedzme už len domácou "Zaisťovňou".
Ešte ďalšia skupinka by pre nás aj gate zodrala a zabezpečila by pre nás efektívnu obranu cez "Obrannú poisťovňu", tentokrát zaistenú tiež "Zaisťovňou"ale pod gesciou svetového obrancu mieru.
Všetky naše správne služby a potreby tak k našej spokojnosti by zabezpečili nezávislé podnikateľské subjekty a mimoštátky, ktoré by sme si mohli slobodne objednať u takto špecializovaných poisťovní.
Dane by sa podnikateľom okamžite zrušili, veď načo a platy by nám povyrástli do svetových výšin. Razom by sme sa stali svetovou jednotkou v trhovom hospodárstve. Na to všetko by dohliadal demokraticky zvolený len malý jednovýťahový parlament SaS. No, kto by sa tomu netešil ?
Máš v mnohom pravdu, ale nemôžem s tebou súhlasiť, že by mal byť ticho. Fico má psiu povinnosť upozorňovať na Matovičove lapsusy, len sa musí zbaviť osobných invektív, čo je pre neho dosť ťažké. V žiadnom prípade nesmie stratiť kontakt s národom, ktorému aj tak, má dosť čo vysvetľovať. Mečiar tak urobil a teraz už nikto nemá o jeho názory záujem.
Trnavská mafia musí ustrážiť Sulíka, inak bude zle nedobre.
Vedel by si popísať pre aké činy by si Fica označil za ľavičiara ?
V tejto situácii neodporúčam trieštiť sily a zakladať novú stranu. Takúto radu pokladám za konšpiračnú, podobnú ako kandidátka na prezidenta alebo za ústavného sudcu. Smer má štyri roky na svoje ozdravenie a zotavenie sa. V prvom rade treba popracovať na novelizácii našej ústavy, dodať ľudu jeho dôstojný status v spoločnosti a podrobne rozpracovať plán novej modernej spoločnosti. Predovšetkým nestratiť kontakt s národom !
Navonk sa to zdá ako kartelová dohoda politických oponentov/akýsi pokoj súdnym zbraniam/,ono to tak nie je.. Aj keď si Fico kupoval sudcov zvyšovaním ich platov, vraj aby si ich mafia nekúpila, sudcovia si ponechali svoju spoločensky výhodnejšiu pravičiarsku nezávislosť a príhodne očakávaná "vďačnosť" z ich strany ostala nenaplnená.
Načo sa to vôbec upravovalo ? Keď platí jedna osoba na dvadsať m2 tak to musí platiť aj pre psa a hotovo ! Bezrozmyslu prebrať nejakú sprostosť z Česka, len aby bolo a narobí to len chaos, tak to je ono.
Fico si dobre naštudoval našu zdržanlivosť a poslušnosť a preto sa ani nechytal žiadnych zásadných reforiem v domnení, že v takto nastavenej "partiokracii" ľahšie prežije. Z tohto omylu ho rýchlo vyviedli "neférovky", ktorým teraz napospas zanechal úplne bezbrannú spoločnosť.
Neviem aký cieľ sleduje autor tohto blogu. Či je to len sledovanosť, čo ho tak vytešuje, alebo len mierne rozdúchať vášne na ktoré sa tak ľahko chytajú radikáli, alebo len skromná spomienka na nesporného velikána dejín. Ponúka však aj zamyslenie sa nad dnešnou spoločnosťou. Ja osobne som zástancom zlatého stredu. Ten nešťastný večný boj dvoch ideológií prináša len problémy a nevedie k napredovaniu. Je načase vylúčiť extrémy z jednej aj druhej strany, eliminovať ich zástancov, spojiť svoje úsilia a zahľadieť sa do budúcnosti. Našťastie tu máme z poverenia ľudu štát s demokratickým zriadením a ten musí mať silu nato, aby to uriadil.
Mám to len z počutia, tak to ani nemusí byť pravda. To, že náš výskum a vedci nie sú svetovo honorovaný a jeho výsledky sa u nás v slovenských firmách len ťažko uvádzajú do praxe, využívajú veľké nadnárodné korporácie, ktoré odchytávajú našich najlepších výskumníkov, ktorí potom pre nich odvádzajú súkromný výskum ako vedľajší úväzok v štátnych laboratóriách.