Snívajme dalej👍
Oskar, verím, že sú aj učitelia, ktorí nevyužijú možnosti, ale ty zas môžeš veriť mne, že takých je málo a aj medzi nimi nie vždy ide o nejakú lenivosť. No a vtedy sa treba ozvať. Len je pravda, že v dnešnej dobe sú riaditelia na tom tak, že radšej budú trpieť (a s ním samozrejme aj deti) slabého učiteľa, ako by mali zostať bez neho. Pretože nájsť náhradu je dnes ale že úplná makačka. A vieš prečo???
Rocnik, politikov si volíme my. A sú absolútnym zrkadlom národa. Slováci vo veľkom svojich politikov kopírujú a z tých 150+ ľudí, ktorí sedia v parlamente a inde vo vysokých funkciách, ale samozrejme aj všetkých obecných zástupcov ľudu by si tých čestných, ale zároveň dostatočne silných a fundovaných možmo spočítal na prstoch jednej ruky. V Bratislave je primátorom opozičný predstaviteľ k dnešne vláde a stačí trochu sledovať a dozvieš sa veci, ktoré ho dostanú presne do tej istej roviny (ohľadne charakteru a morálky) v akej je dnešná koalícia. Takže, naznač, kde vidíš svetlo v tuneli.
Slovenské školstvo bolo po socíku na veľmi vysokej úrovni. Prečo sa v tej dobe nezačalo s platmi, ktoré by v ňom učiteľov udržali? A učitelia čakali dlho. Chápali a boli zanietení a trpezliví, ale keď sa ani po rokoch platy nezlepšovali, začali odchádzať do profesií, v ktorých sa nie len dobre uplatnili, ale aj nepomerne lepšie zarobili a za menej náročnú prácu. Zostali príliš submisívne povahy a pár nadšencov ale nová krv vyschla. A bez nej to nejde. A to nespomínam dalšie dôležité prvky, ktoré do škôl neprichádzajú, alebo prichádzajú len véééľmi pomaly.
Ten nadpis je pravdivý. Ked som učila (ešte za socíku) chémiu (ZŠ) mala som chemickú triedu so všetkou výbavou, ktorú som potrebovala a takmer na každej hodine som mohla robiť aspoň demonštračný pokus. Po revolúcii som zo školstva odišla na takmer dvadsať rokov. Ked som sa asi pred siedmimi rokmi do školy vrátila (bola to síce iná škola ale tiež v Bratislave), chemická trieda síce bola, ale bez kahanov a dalšieho materiálneho vybavenia a chemikálie datovali dobu zaobstarania ešte z toho socíku. Nové boli len tie, ktoré sme si s kolegom sami priniesli. Zato v rámci tzv inklúzie pribudli v triede deti s hendikepmi a v závislosti od hendikepu sa v nich niekedy proste nedalo učiť.
MisoMo, myslíš, že keby tu boli vo vláde tí, ktorých preferuješ ty (nech už je to ktokoľvek) že by mali konsolidačný balíček lepší? Ja som nikoho z opozície nepočula, že by dával nejaký konkrétny návrh. Zatiaľ sa celá opozícia zmohla len na odsudzovanie. Nie som podporavateľom tejto koalície, ale žiaľ, ani nevidím svetlo na konci tunela.
Ide o to, že ste dopredu informovaný a môžete sa rozhodnúť. Na druhej strane, ak sa chce človek vyhnúť tomu, na čo nie je zvedavý, v poslednej dobe mu zostávajú len staré filmy a seriály. A preto nám zostáva len jedno. Nekonzumovať to, čo nám nechutí. Verte, že výrobcovia na pokles záujmu rýchlo zareagujú. Len by ľudia museli byť zásadovejší a vytrvať.
A to aj je riešenie. Ak sa mi niečo nepáči, nejdem sa na to pozerať. Iné je to, keď ti to nútia aj tam, kde to minimálne neočakávaš. Napr. lgbti+ ladený olympijsky ceremoniál, alebo porno obraz v galérii v Slovenskom rozhlase (nie som homofób).
Áno. Neviem ako inde, ale v Bratislave živá katastrófa a to vám ešte pridajú do triedy nejaké tie handikepované deti a v závislosti od handikepu je to niekedy vážne zaujímavé. Takže bez akejkoľvek materiálnej podpory (myslím komplexne - chýbajú akékoľvek materiály, ktoré pomáhajú rozvoju akýchkoľvek daností, dokonca niekedy aj “poriadne” učebnice) sa spolieha len na akési čaro učiteľa, ktorý bude ešte dosť usilovný, zapálený a nadšený, aby si po večeroch tie materiály najprv vymyslel, a potom aj vyrobil na vlastné náklady, pretože ešte aj obyčajné rozmnoženie písomných materiálov bolo kontrolované a obmädzované. Dievčatá na prvom stupni si tvorili takmer všetko samé a potrebovali to samozrejme rozmnožiť a riaditeľ im do toho vkuse brblal. Aká je tá tlač drahá.
Pred siedmimi rokmi ( možno došlo k nejakej zmene, ale skôr pochybujem) som učila na základnej škole v Bratislave chémiu a matematiku. Na chémiu (kedysi som bola zvyknutá mať aspoň demonštračný pokus takmer na každej hodine, potom som na dlho zo školstva odišla) som našla pomôcky (teda nejaké tie materiálne veci, či chemikálie) ktoré datovali dobu vzniku ešte za socíku. Nové materiálne ani jedna, a chemikálie boli nové len tie, ktoré priniesol kolega a ja z domu. No priznám sa, že som to ani nechápala. Chemikálie vo veľkých (liter) fľašiach boli už neidentifikovateľné, pretože ich vinety boli už nečitateľné a riaditeľ mal starosť, čo s nimi, pretože firma, ktorá by ich mohla zlikvidovať, si za to pýtala 3000 EUR.
Práve preto. Vidieť to na parkovacom systéme Petržalky. Nie je výpalnícky ako Vallov. Verím, že má Petržalka podobný prístup aj v iných oblastiach. Samospráva Petržalky pracuje pre občanov a nie pre ich vypaľovanie ako Vallo.
Alebo preniesť tie dane za zamestnanca čisto na zamestnávateľa. Vypadol by pojem tzv. hrubej mzdy, čo je aj tak len mýliaci prvok. Každého zaujíma len a len tzv. čistá mzda.
A to je povinné, keď sa odstránia káble nad jazerom? Možno časť pláže sa aj upraví a vybaví rôznymi službami a spoplatnené budú akurát tie služby a časť môže zostať aj pre tých menej movitých. Mnohí si radi zaplatia primeranú cenu za istý komfort a mládež, ak nebude mať na vstupné, tiež by hádam mala mať možnosť okúpať sa.
Netvrdím, že sa to deje na Slovensku, ale nie sú dane vo všeobecnosti používané najmä na výstavbu škôl, nemocníc, ciest, chodníkov, na platy policajtov, učiteľov a podobne?
Tak ja som o Berlíne počula, že je pre návštevníkov hlavne nebezpečný.
Čo je to oficiálna pláž?
A prečo by malo byť vstupné?
Odporúčame