Verejnosť si pripomenula 21. august 1968, Pellegrini pripúšťa diskusiu o pamätnom dni
Vymazali mi príspevok, lebo som napísal, ako to bolo na Šafku pred UK a prečo sa strieľalo.
Bola tam vtedy rampa do Dunaja pre člnkovanie. Na chodníku bol GAZ bez vodiča. Niekoľko nespratníkov sa oprelo o vozidlo a zhodili ho do Dunaja. Vodič keď to zbadal, začal kričať že tam má všetky veci, chlapci sa mu vyškierali, no on vyskočil do najbližšieho OT a zasadol za guľomet. To už chlapci prchali.
Lenže schytala to tá dievčina pred budovou UK.
Najrýchlejšie bežali Vietnamci a v predklone.
Hovoril mi to spolužiak, on tam bol, no ten GAZ vraj netlačil.