Slovensko sa pri dodávkach plynu už obracia na západ
Nemienim čítať celý článok, reagujem len na nadpis, pretož už podľa neho je to sprostosť.
1.Iný, ako ruský plyn v strednej európe, ale aj v Nemecku, Francúzsku a Rakúsku nieje.
2. Momentále Slovensko okrem lacného plynu z Ruska beria aj prachy za tranzit.
3. Brať plyn zo západu je nezmysel, pretože potrubie je dimenzované smerom východ - západ
Vysvetlím. Keď máme rozvod vody, tak najprv je rúra 5/4", potom sú odbočky a postupne dimenzia klesá na 1" , 3/4", 1/2". Naraz si nejaký dobrák zmyslí, že keďže neplatí a zastavili mu vodu, tak sa napojí z opačného konca, čiže na 1/2" trubku. Aký bude mať tlak a hlavne prietok na konci 5/4" trubky, keď sú po trase aj odbočky a každý chce čerpať vodu? No predsa nijaký.