Žiaden plyn pre Uk európa nemá. Všetko sú to len obyčajné oblbovačky. Neviem, odkiaľ by zobralo Maďarsko plyn na reverzný chod na UK. Majú možno nejaké zásoby v zásobníkoch, no aj to len pre vlastnú potrebu. Plynovod majú len z UK a u nich to končí, ďalej na západ to nejde. Poliaci sú prepojení na Nemecko cez Jamal a plyn môže prúdiť aj z opačného smeru. No to, že nemecký RWE poskytol plyn na UK je aj tak blbosť. Nemôže predsa prúdiť súčasne plyn z východu na západ a zo západu na východ. Ono to je asi tak, že RWE predá na UK plyn zo svojej kvôty a UK si ho odčerpá z tranzitu na UK. Takže, aký reverzný tok?
Uvediem príklad. Volswagen Blava kupuje plechy z US Steal Košice. Má objednaných 20 vagónov. KIA Žilina má dlžobu voči US Steal a tí im odmietnu dávať ďalšie plechy, navyše sú penalizovaní. KIA sa dohodne s VW, že im predajú 5 vagónov plechu zo svojich. Má niekto dojem, že tých 20 vagónov príde cez Žilinu do Blavy a potom 5 naspäť do ZA ? A platiť dvakrát Cargu ZA-BA?


