Dal som tam bodky, čiže kľudne aj Rakúšania, len nech sa už konečne začne prepravovať stavebný, strojný, chemický a i. tovar na veľké vzdialenosti po železnici a nie po dialnici. Tak, ako to bolo v minulosti, keď boli závory na železničných priecestiach častejšie spustené pre premávku na trati, nákladnej súpravy. Teraz je to takmer výlučne osobná preprava.


