Hanbim sa,a najviac sa hanbim nasich predkov, ktori verili, ze ich deti raz nebudu musiet pocuvat madarske urazky "buta tot", pretoze oni v pote a neunavnej praci sa rozhodli vzdorovat tomuto vysmechu a zanechat svojim potomkom nadej na lepsi zivot. Neskor sme s nadsenim utvorili z narodom Ceskym spolocny stat, ale stale zostalo "blbej Slovak", az sme zacali toho mat dost a povedali sme stacilo uraziek. Po viac ako 30 rokoch samostatnosti, sa zamyslam po tomto referende "malo toto zmysel a nemylili sa nahodou nasi predkovia".

