Povazujem tento nazor za idealisticku predstavu, ale kde je skutocnost? Komunisti chceli vytvorit lepsieho cloveka a skoncilo to ako ? Po 89 demokrati chceli lepsiu spolocnost s uprimnimi slobodnymi individuami a skoncilo to ako? Ak sa pozrieme do historie su v nej veci horsie ako by robili tie najdivokejsie zvery, uz tu boli plynove komory pre nespravnu rasu, otroci v retaziach pre nespravnu farbu pleti, ludia spaleni v ohni pre nespravne nabozenstvo. Clovek nie je tvor altruisticky, ale velmi sebecko vypocitavy a vedia to vsetci manipulatori nabozenstiev a ideologii. Aj futbalisti, ktori poklakuju na znak utrpenia, ktoe sposobili ich predkovia obyvatelom ciernej pleti to nerobia uprimne, ale z falosneho pokrytectva, ktora dnesna doba vyzaduje.Podla mna je jedina skutocna nezistna blizkost cloveka k cloveku je vo vztahu matky a jej dietata..

