Tu sa nehra na hriechy, ale konkretnu zodpovednost za strelbu na cudzie uzemie, na ktorom zahynuli dvaja ludia, ked vcera sa hovorilo pomali o tretej svetovej vojne a dnes ty isti ludia vec zlahcuju. Co sa tyka pouzitia zbrane a zvlast z takymto nicivym ucinkom je jej obsluha absolutne zodpovedna, ak striela na uzemie cudzieho statu, ja by som to povedal tak, ze o tom dobre vedela, ak nezasiahne ciel kam tie rakety mozu dopadnut. Aj vo vojne musi vojak vyhodnocovat pouzitie zbrane. Pretoze ak pristupime na tuto logiku, aj zostrelenie civilneho lietadla nad Donbasom sa da tak ospravedlnit, ze len strielali po lietadlach, ktore ich v tom case bombardovali.

