Vcerajsi zapas v Dunajskej Strede plny madarskych zastav, je toto normalne a beztrestne?
Vcerajsi zapas v Dunajskej Strede plny madarskych zastav, je toto normalne a beztrestne?
Ak mi nieco neuniklo, tak toto je len navrh podany do parlamentu, kde sa bude prerokovat.
V mojom rebricku prezidentov Ceskoslovenska drzi Zuzana Caputova druhe miesto od spodu spolu s Emilom Hachom pre ich absolutnu absenciu vlastneho nazoru q sposobu vykonavania funkcie vo forme marionet na povrazkoch ktore popotahuju iny. Najhorsim vsak bol Michal Kovac, ktory na svoj stat, ktory ako prezident zastupoval, ziadal v zahranici uvalenie sankcii.
Svedomie v kapitalizme? Vazeny pane tu na Slovensku pomrzlo v tridsatrocnej historii budovania kapitalizmu desattisice ludi,ktori sa dostali do bezvychodiskovej situacie a nik im nepomohol.
V nasej hitorii bol jeden spor, ktory riesil podobnu problematiku, bol to spor Slobodnik verzus Feldek. Basnik Lubomir Feldek napisal o ministrovi kultury Dusanovi Slobodnikovi verš „esesák sa objal s eštebákom“. Spor nakoniec riesil az Europsky sud v Strasburgu, ktory uznal pravo na strane Feldeka. Súd rozhodol, že Feldekovo vyhlásenie bolo urobené v rámci politickej diskusie, výrok považuje za hodnotiaci a nevyhnutnosť obmedzenia práv uvedených v článku 10 nebola dostatočne preukázaná. Súd vyjadril názor, že podpora slobodnej politickej diskusie je veľmi dôležitým znakom demokratickej spoločnosti. Prikladá najvyššiu dôležitosť slobode prejavu v kontexte politickej diskusie a je názoru, že sa vyžadujú veľmi silné dôvody na to, aby sa ospravedlnilo obmedzenie politického prejavu. V dotknutom štáte by spustenie širokých obmedzení na politický prejav v konkrétnych prípadoch nepochybne všeobecne postihlo rešpektovanie slobody prejavu.
Rusi si nestazuju, ale my pocitame so zatajenym dychom kazdy meter kubicky, pretoze ekomomika padne buduci rok najmenej o sest percent HDP a pri sucasnom zadlzeni 68 %, ked to za dva roky Matovic potiahol zo 48% uz ziadne zvysovanie platov lekarom a ucitelom nehrozi, ba aj tie peniaze pre rodiny si nebudeme moct dovolit, pretoze nezamestnanost bude okolo 15%.
Meciar sa na ziadnej narodeninovej oslave s mafianmi nestretaval. Daj nejaky dokaz?
Kovac bol najhorsi prezident v nasej historii, jeho syncek spolu s jeho chranencom Kocnerom patrili za mreze pretoze spreneverili miliardy Technopolu, ale som presvedceny, ze Meciar na unos prikaz nedal, len v SIS bol niekto iniciativny, pretoze uz nemohol zniest ked prezident Kovac spinil na svoj stat v zahranici, pricom daval amnestie zlocincom, teda svojmu syncekovy a jeho spolocnikovy Kocnerovy..
Mafie v tom case mali raj vo vsetkych byvalych postsocialistickych krajinach a pricinou bolo oslabenie ulohy statu a predovsetkym jej bezpecnostnych zloziek, plus klondajkovy kapitalizmus spojeny s privatizaciou. Co sa tyka privatizacie tu mozete Meciara a jeho vladu kritizovat, pretoze bola nezvladnuta a mnoho "svabou" sa na nej nabalilo, ale podobne to bolo aj v Ceskej republike. Na druhej strane prinos osobnosti pana Meciara pre uspesnu cestu Slovenskej republiky nie je do dnes oceneny. Asi malo ludi si este spomenie, kolko kolaborantov medzi vlastnymi hajilo zaujmy susednych statov, ktore svojimi pazurmi sa nacahovalo po nasom novovzniknutom state ako po svojej koristi. Nastastie obrovska podpora obyvatelstva strane HZDS na cele s panom Meciarom neumoznila rozvrat tohto statu a Madarom aj Cechom klapli zuby naprazdno..
Preco neni do dnes po panovy Meciarovy pomenovana ulica, alebo namestie v Bratislave?
Samozrejme som myslel, ako samostatny stat.
Pan analytik, ja mam drevo na zimu uz nachystane a tak je pre mna jesne ze pride zla istota, takze Rusko nam plyn stopne (ved preco by to neurobilo statu, ktory nan dal 7 balickov sankcii, vyhlasuje ze je snim vo vojne a dodava zbrane na Ukrajinu) a Vam drzim palce az v zime nezmrznete.
To je od teba , akoze vycitka?
1) V prispevku pises o roku 1990 a spominas prezideta Havla prezidenta CSSR, nasledne tu kritizujes, ze si pisala o Slovensku, ktore vtedy neexistovalo a s ktorym Havel nemal nic spolocne.
2) 15 mil. deleno 2,5 mil. je 6. Teda aj pocty mi idu celkom dobre.
Vidim, ze si este nebola na svete. V CSSR bolo 2,5 mil clenov KSC, takze kazdy 6 clovek bol v strane (A to nehovorim o vysokoskolskej inteligencii, tej tam bola mozno vacsina). To by znamenalo, ze ak by odisli aj so svojimi rodinami, tak by to bola polovica obyvatelstva.
Praveze stane, pretoze obcania na par vynimiek (ku ktorym patris pravdepodobne aj ty) uz nechcu zo svojich penazi podporovat nejakeho Zelenskeho a praju si niekoho, kto da volne ruky OCTK aby tie dary sucasnych grazlov (Nad, Korcok, Heger) z nasho statneho majetku vysetrili a nasledne potrestali pachatelov TC.
Blbcov je dost aj na Slovensku, ale nastastie v mensine. Tak nech sa Ukrajina pripravi, ze jej buduci premier Slovenskej republiky, ktoreho dala na svoju bezvyznamnu "ciernu listinu" neda uz ani zapalku a si hlada ineho sponzora ochotneho pchat do tejto "ciernej diery".
No daj. Co je to velezrada? Snad nie, ak nepodporujem vlajockou Ukrajinu?
Pointa je v tom, ze ten mec visi nad kazdym z nas a den co den nam to media pripominaju svojimi katastrofickymi spravami, pricom podla nich je to stav nezvratny.
Pan Zala, musim povedat, ze som Vas povazoval za vzdelaneho cloveka, ktory je socialno-demokraticky zamerany (co som aj ja). No vase prispevky mi zneju skor, ze sa politicky priklanate skor k liberalizmu a dnes si Vas viem celkom zretelne predstavit v strane SaS po boku Sulika.
Rusko nie je stat liberalno demokraticky, s tym mozno iste suhlasit. Otazka ale je, ci nim nutne musi byt, aby sme s nim mohli mat ak nie priatelske, tak aspon normalne vztahy zalozene na spolupraci?
Ako sa za poslednych tridsat rokov spraval zapad k Rusku? Pisete o tom, ako staty EU pekne spolupracuju, no nepisete uz o tom v akom pokryteckom tone sa ich vztahy nachadzaju. A v jasnom pokrytectve, bol aj vztah k Rusku. Az teraz je postoj zapadu jasne povedany, teda ze Rusko je nas uhlavny nepriatel, ale pod pokryvkov to predsa lezalo celych 30 rokov. Mozno aj toto patri k liberalnej demokracii a my sme si uz tak nejak na to zvykli, ale tym ze v Rusku takato politika nefunguje, tak sa s tym zmierit nedokazalo.
Tie surovosti, ktore robili tieto nacisticke oddieli uz nemali nic spolocne s armadou. Na uz zrusenom kanali LiveLeak tube som videl video kde zajali prislusnikov milicie DNR, ktorych potom ukrizovali poliali benzinom a zapalili. Takze, teraz prisiel cas na spravodlivy trest za tieto ciny.
Odporúčame