Neviem, kam to vsetko dospeje, ale tato provokacia obcanov (inak sa to neda nazvat) nebola samostatnym excesom a pravdepodobne je sucastou niecoho vacsieho, co naznacuje aj postup toho, kto dal na konanie tej saskarne pred Slavinom suhlas, uvedomujuc si konflikt s ludimi, co tam kazdorocne kladu 9.5. vence a kvety Zaroven vsak aj absolutna neochota policie chranit zaujmy obcanov zucastnujucich sa k ucteniu pamiatky hrdinom z II.Svetovej vojny(dosial bol protifasisticky narativ chapany, ako nieco co je ziaduce na Slovensku u obcanov podporovat). Zname je heslo, ze vojaci, ktorym je tento pamatnik urceny umierali za nasu buducnost, Dnes sa presadzuje heslo, ze Ukrajina bojuje za nas, a tak je mozne, ze je to predpriprava na zmenu tych ktorych chce dnesna moc na Slavine uctievat.


