Bratislava – najväčšia nocľaháreň Slovenska?
Velmi sa mi pacilo vcerajsia tlacovka Klubu 500 a pana Sotaka. Dnes uz fabrika je nieco nad cim sa pomali ohrna nos a vsetci si myslia, ze peniaze mozno len tak tocit a vsetkym nam bude dobre.. V Ziline bolo mnozstvo fabrik, ako napr. PCHZ, Chemiceluloza, Slovena tieto uz za Rakusko-Uhorska, potom Drevoindustria, Drevonabytok, Vahostav, Pozemne stavby, Avia,ZVL, Ocelove konstrukcie, Elektrovod, Ryba, Pravda a mnoho dalsich mensich prevadzok. Dnes tu je KIA a na nu naviazany dodavatelia. Niektore podniky este funguju ale uz su to neni zamestnavatelia, ktori by dokazali dat pracu takemu poctu zamestnancov ako pred r.1989. Co ale vzniklo, je mnozstvo nevyrobnych, skor na sluzby zameranych prevadzok od marketngovych, reklamnych, realitnych po restauracie a male obchodiky. Jedno je ale iste ak skonci KIA je Zillina na tom velmi zle, pretoze bez penazi z vyrobnych prevadzok by sluzby zanikli.