Viem 30 rokov je dost dlha doba a mnohym ludom uz dochadza trpezlivost. Predstava toho, ako by to malo byt a realita, teda ako to je sa viac rozchadza ako sa spaja. Ale je chyba v systeme, alebo je to len chyba v jednotlivcoch? Ak je chyba v systeme, preco sa ludom nahovara, ze je nemenny a kazda jeho zmena by mohla byt katastrofou. Ak je chyba v jednotlivcoch, pozrime sa ci sa vsetky hodnoty, ktore uznavame na cloveku ako spravne a ziadane zlepsuju za poslednych 30 rokov, alebo je tomu naopak. Moralka vychadza zo spolocenskych vztahov a vzdy bola ponimana sirsie ako pravo. Naproti tomu mravnost je to co si nosi jednotlivec v sebe a urcuje ci povazuje svoje konanie za spravne. Podla mojho nazoru sa v sucasnosti oba pojmy zneprehladnuju a potlacaju.


