Viem, že Nič neviem!!! 08
Tak som si precital co citate a musim povedat "vsetka cest", su to dost narocne knihy. Ja som necital pravidelne, ale vzdy som mal obdobia, ked ma v knizniciach uz poznali po mene. Cital som vzdy knihy z oblast, ktora ma moentalne zaujmala a to z filozofie, historie, psychologie, prava ci ekonomie, ale aj poeziu ci knihy o umeni a ezoterike . Musim vsak povedat, ze poslednych snad pat rokov som necital nic a nemam na to chut.
PS: O Sokratovi sme sa v skole ucili, ze on povedal dva vyroky, "Poznaj sam seba" a "Viem, ze nic neviem". Pritom, ani jeden z nich od neho nepochadzaju. "Poznaj sam seba", bol napis pred vestiarnou v Delfach a "Viem, ze nic neviem", takisto nikdy nepovedal, to sa mu prisudilo neskor, pretoze on chodil po ludoch roznych profesii a hladal niekoho mudrejsieho, kto by mu zodpovedal na otazky, ktore on zodpovedat nevedel,no ako sam Sokrates povedal takeho nenasiel.