V Kyjeve sa zišlo vyše 60-tisíc protivládnych demonštrantov
Ľudia sa má pýtajú,prečo u nás doteraz nevypukla revolúcia,aleboaspoň neprebehli reformy.Príjmy strednej vrstvy klesajú rastie počet chudobných a takmer všetky zisky idú smerom k bohatým,ktorí korumpujú demokráciu.Prečo sa nič nedeje?Je to predovšetkým tým,že pracujúci ľudia sú paralýzovaní strachom yo straty práce a mzdy,ktorú teraz majú.Ľudia sa boja vystúpiť.To posledné čo by chceli je robiť problémya riskovaťstratu aj toho mála čo im zostáva.Boli zdecimované odbory,ktoré boli prosztriedkom ochrany pracujúcich.Pred 40-timi rokmi v nich bola viac než 1/3 zamestnaných dnes je to menej ako 7%.Ďalšim faktorom je umiernenosť študentov, ktorých dnes zaťažuje dlh za štúdium,ktorý vzrástol o viac ako 500%.Priemerna mzda absolventov kleslá o10% a trh práce je pre nich veľmi slabý,výsledkom čoho je,e mnohí sú dotknutí osobným bankrotom a rekordný počet ich v súčasností ije s rodičmi.Kroky vlády ,ako sprǘne hodnotí 20% ľudí pred 50 rokmi 75%.Jedno z 5-tich detí žije v chudobe. Robert J Reich