velmiprekvapeni- sme naďalej závislí na ruskom plyne,veď prepojením slovenského a maďarského plynovodu vobec nešlo o to,odrezať sa od ruského plynu,ale !!
Ide o to,aby sme neboli závislí na "svojvoli" ukrajiny -
teda,aby sa neopakovali výpadsky plynu z ruska,kvoli tomu,že ukrajina nie je schopná platiť za plyn, a načierno odoberala plyn určený pre západnú europu a 2x kvoli tomu došlo k odstávke plynu cez plynovod Ukrajiny
Inými slovami,ak Ukrajina nezaplatí rusom za plyn a budú na čierno odoberať plyn určený pre europu,a rusi zastavia dodávky plynu cez ukrajinu,my budeme mať prístup k plynu cez maďarský plynovod - vot vsjo
Ale - stále to bude v prvom rade ruský plyn --

