Horšie je, že súčasné snahy o transformáciu devízových rezerv štátov BRICS z dolárov na niečo iné (kumulácia zlata v stovkách ton, bartrové obchody, uznávanie národných mien) ohrozujú záujem USA.
Súčasné rezervy v amerických dolároch sú celosvetovo radovo v biliónoch dolárov (cca 4,4bilióna) Tvorba devízových rezerv je svojim spôsobom najúspešnejším vývozným artiklom USA.
Ústup od US dolára znamená zas priame ohrozenie prosperity USA.
Z uvedeného vyplýva, že hádzať vinu na Rusko aj za situáciu na Ukrajine, je nepochopením politiky alebo dokonca priamo manipuláciou.
Je to to klasický konkurenčný boj pri snahe o zabezpečenie si zdrojov.
V každom vzťaju sú dvaja a minimálne by som vždy hľadal kto má z jednania, či konkrétnych činov prospech

