Nuž, Fico bude chcieť skôr predčastné voľby-
V krajnom prípade môžu ísť do vlády, ale ktoré ministerstvá by dostali ?
A možno "výhodné" by bolo pre SMER podporiť aj menšinovú vládu s tým, že do zmluvy by zakomponovali, ktoré Zákony sa zmenia a ktoré sa prijmú..."de facto" by Smer bol vládnucou stranou stojacou v pozadí.
čo by bolo dobré, "padlo by " na Smer, a zlé, "by padlo " na SDKÚ DS,KDH a Most-Híd...
Čo hovorí o výhode predčastných volieb pre SMER ?
SMER má preferencie také, aké má, v predčastných voľbách sa môže stať, že SMER získa toľko hlasov, že bude môcť zostaviť vládu sám, resp. s jednou politickou stranou, ktorá sa dostane do parlamentu - napr. HZDS, či SNS, či iná "nová" strana. V hre je aj koalícia SMER - KDH-


