veterné elektrárne a solárne panely zaberajú toľko miesta, že až.
Ak by sa na tých lúkach a poliach, čo zabrali zoralo a zasialo, tak by bolo potravín pre všetkých..
ale, Únii ide o podnikateľov a ich prospech, nejde im o obyčajného človeka - občana
veterné elektrárne a solárne panely zaberajú toľko miesta, že až.
Ak by sa na tých lúkach a poliach, čo zabrali zoralo a zasialo, tak by bolo potravín pre všetkých..
ale, Únii ide o podnikateľov a ich prospech, nejde im o obyčajného človeka - občana
Ináč, je to len o tom, že čím viacej šetríme el. energiou, vodou, či plynom, tým viac sa zvyšuje cena týchto komponentov -
Dovod ?? Majitelia firiem predsa neprídu kvoli našej šetrnosti o zisky !! a tak sa často umelo vyvolávajú dovody, prečo zvýšiť cenu vody, plynu, či elektriny
Jednoducho je to svinstvo 1 triedy ""
Od začiatku bolo všetkým jasné, že výroba el, energie - formou veterných a solárnych elektrární je cesta ku zdražovaniu elektriny.
Pretože náklady na výrobu 1 MW sú niekoľko násobne vyššie, ako u vodných, či tepelných elektrárňach.
Únia a vlády dávajú zarobiť súkromným firmám, vyrábajúcim komponenty pre veterné a solárne energie, nehľadiac na to, že náklady sú niekoľkonásobne vyššie. a efektivita výroby nízka
Skor by sa peniaze mali dávať na výskum a vývoj nových technológii získavanie el energie za pomoci vodíka,či "skrotenia" blesku
na zlepšenie finančnej situácie v Cargu by stačilo prijať Zákon, ktorým by sa všetok tovar nad 50 km musel prepravovať železnicou !!
Ušetrili by sa naše dialnice a cesty, znížil počet nehod a znížilo by sa znečistenie ovzdušia .
Členovia vlády to vedia, vedeli to aj predchádzajúce vlády, ale !!!!!
Naftová loby a motorová loby to nedovolia !!!!
Dokedy to bude takto ????
Nuž, keď o tom uvažujem, tak aj u ministrov by malo platiť raz a dosť !!!
Veď vačšina z nich za 4 roky činnosti urobí vačšiu škodu, ako 50 najkvačších povodní za posledných 200 rokov
A ako sa dívam na scénu v Parlamente, tak aj tam by malo platiť raz a dosť !!! aspoň by sme nepočúvali stále tých istých blb...cov a ich " múdrosti "
a ktorá ratingová spoločnot konečne zníži rating USA ???
Ich financie sú úplne v rii..i
Jaroslaw predtým vravel že vraj robili testy DNA - - a teraz toto- tak ako to bolo ??
alebo chce zase vyvolať škandál, aby sa "zviditeľnil", keďže jeho hviezda zapadá ????
Najideálnejšie by bolo z moci Prezidenta SR Vymenovať vládu úradnícku - zloženú z profesionálov, táto vláda by vydávala Zákony
a NR SR by bolo treba na dobu neurčitú rozpustiť, - dovtedy, pokiaľ nebudeme mať " vyškolených profesionálnych" politikov
Pretože takíto pozbieranci z "ulice" robia len hanbu sebe a nám všetkým, občanom SR !!!!
Diskriminácia "ostatných " zamestnancov sa prehlbuje.... dokedy ?????
Keď odchádzal do dochodku starý generálny riaditeľ, odovzdal svojmu nástupcovi 3 očíslované obálky a povedal mu, že ak si nebude vedieť rady, nech ich postupne otvára..
Nový GR po 2 mesiacoch riaditeľovania nevie, čo skor, tak otvorí 1 obálku a tam je napísané" Vyhováraj sa na predchodcu
a direktorko sa vyhovára mesiac, dva, ale potom zase nevie, čo robiť - otvorí 2 obálku a tam je napísané : Vyhováraj sa na objektívne príčiny..
Tak sa vyhovára mesiac, dva, a potom otvorí 3 obálku, a tam je napísané " Napíš 3 obálky.........
kleopatra z Turca je obyčajná k.....a
ale Igorko je totálny ..ujo...
čo sa čudujete ??
Veď Daniel K.. si pripravuje miestečko pre seba !!!!!
Tak prečo by si nedoprial ????
Veď taký generálny riaditeľ "musí" odolávať tlaku politikov a preto musí byť " finančne zabezpečený" aby neprijímal žiadne úplatky......./ smejem sa z toho, smiech cez slzy - ako si prihadzujú politici a papalaši po tisíckach ... a vačšina ľudí predáva svoju prácu za omnoho menej, ako je priemerná mzda na Slovensku - mnohí aj za mininálnu mzdu....
Igorko sa stavil s Robkom,o liter slivovice, kto krajšie vie rýmovať, ten vyhrá
Začína Igorko a vraví - : Róbertko, flobertko,
Robko vraví, nuž, Ivanko, to sa naozaj rýmuje ..
a začína rýmovať Robko :: Igorko, Igorko, Ty si ale ko..../k/..o...t.....
Igorko kričí: vyhral, som, vyhral som, vyhral som, veď to sa vobec nerýmuje...
Robko mu vraví, nevadí, že sa to nerýmuje, hlavná vec, že je to pravda....
Nuž, minister vnútra pedsa musí " zaplatiť svojim blízkym " za to, ako sa snažia všade potlačiť kriminalitu....
Najvačšia sranda je však v tom, ako Lipšic kritizoval kaliňáka za vysoké odmeny policajtom... a teraz....
Nuž, stále platí na Slovensku, že " hoci dvaja robia to isté, nie je to to isté...
Pravdu má len KDH a nik iní......
alebo, že by si uplácali vlastný aparát, aby im to raz nespočítali ako kriminálnikom ,???????
aj táto vláda a politici sa riadia - heslom -
sporiť začneme od seba - a nie u seba
Z cudzieho predsa krv netečie ....
Nuž, čo,
topiaci sa aj slámky chytá...
a Orbánova kasa sa naozaj topí.....takže, dobrý každý forint .... aj za cenu toho, že nebude na dochodky
Francúzsko, ale aj Nemecko, či iné krajiny si chcú prostredníctvom bankovej dane aj z dcérskych spoločností - "zachrániť" svoje rozpočty
Nuž, najjednoduchšie bude, aby banková daň bola v každej krajine a každá banka - pobočka banky platila daň štátu tam, kde má prevádzku - kde vykonáva činnost - a basta
Čo povedali v zahraničí : Pretože je Číňanom jasné, že nemajú žiadnu možnosť USA zmeniť, môžu zmeniť len svoje vlastné obchodné konanie. Súčasný vývoj ukazuje, že je amen pre budúcu úlohu dolára v svetovom obchode a zo strategického hľadiska aj pre budúcu úlohu dolára ako svetovej rezervnej meny. Ak dolár nebude viac hrať túto úlohu, potom to znamená aj koniec Amerického storočia, ako som to dokladoval v mojej najnovšej knihe „Pád dolárového impéria“.- autor - F.Viliam Engdahl
Čítajte viac: http://dolezite.sk/Cina_opusta_dolar_ten_pojde_ku_ dnu.html#ixzz184YrUnGS
Federální rezervní banka volně rozmnožuje dolarové oběživo ve snaze podpořit americký bankovní systém a americké domácnosti, potácející se v obrovských dluzích. Vzhledem k tomu, že jsou nesplatitelné dluhy ve finančním systému obrovské , stejně jako přehnaná zadluženost amerických domácností, Federální rezervní banka bude možná nucena tisknout velké množství nových dolarů, což by mohlo vyvolat hyperinflaci a vážně poškodit země, které udržují své rezervy zahraniční měny v dolarech, varuje v deníku Financial Times finanční analytik ze Šanghaje Andy Xie.
Globální status dolaru dosud funguje jen ze dvou důvodů:
jednak proto, že v dolar a v americkou moc a odpovědnost stále ještě věří Čína,
zadruhé proto, že země v Perském zálivu, které závisejí na americké vojenské ochraně, mají obrovské zásoby petrodolarů.
Až polovinu dolarových rezerv zřejmě na světě vlastní etničtí Číňané, ať už žijí v Číně, v Hongkongu či jinde.
nuž, keďže sa DPH vačšine podnikov "vracia" , tak to vyhovuje podnikate´´LSKÝM SEKTOROM-
ovšem, občanovi NIKTO nevráti DPH za tovary a služby, ktoré si kúpi - ani za vodu, plyn, elektriku
Odporúčame