V minulosti ani neboli také rady, lebo k obvodným lekárom chodievali len deti a dôchodci.Zamestnanci mali svojich lekárov v podnikoch.Pomaly aj najmenší podnik mal svoju ošetrovňu s lekárom a sestričkou.Veľké podniky mali dokonca svoje nemocnice a polikliniky.Nikto nestrácal čas, bola väčšia zamestnanosť a starostlivosť o zamestnancov.Lenže toto kapitalizmus, nemôže ponúknuť, kvôli peniazom.

