Každý je darom a môže zo života urobiť dar, prihovoril sa pápež mladým v Košiciach
Hmm, kresťania, hlavne cirkevní "historici" veľmi zle znášajú fakt, že o vzniku kresťanstva - všetko, prakticky od troch kráľov až po zmŕtvychvstanie existuje výlučne len z kresťanských prameňov. V tej dobe mali Rimania výborných historikov - mali charakter investigatívnych novinárov - boli všade, kde sa niečo zaujímavé šuchlo. Ale kde nič - tu nič. Len Suetonius jednou vetou spomína, že nejakí fanatici mene nejakého "Kresta" robia v Ríme rozruchy. Z bohatej rímskej historickej knižnice ani zmienka o dákych zázrakoch, či nejakých zaujímavých udalostiach v Jeruzaleme. Pritom to vtedy nebolo žiadne bezvýznamné mesto - skôr rekreačné sídlo pre bohatých Rimanov. Rímski cisári mali svojich historikov a pritom o nich vieme menej, ako o živote Krista - od narodenia až po jeho smrť. Pre profesionálneho historika je to vždy podozrivé a musí sa dívať na historické fakty len z jedného zdroja ako na pochybné.