Peto, myslím si, že na Slovensku je primálo inteligentných osobností, ktoré by chceli robiť politiku, pritom to chceli robiť naozaj nezištne v prospech Slovenska. Možno na začiatku kariéry ako- tak, ale neskôr prakticky každého presvedčia isté kruhy ako by sa dala politika robiť a pritom neschudobnieť. To sa deje prakticky od 1989 až doteraz. Každá vláda nás presviedčala, ako to bude v ich podaní inak, morálnejšie a lepšie - vždy to skončilo sklamaním. A to sklamanie vytvára podmienky pre zvolenie ešte horších a zlodejskejších, pre ktorých je manipulácia naivných hračkou. Práve teraz to zažívame.

