včera tu prispievateľ Beaver napísal:
citujem:
"Pri voľbe poštou je najmenšia možnosť podvádzať. Volebné hárky sa posielajú len a len právoplatným voličom domov na ich adresu. Podvádzať sa dá len tak, že niekto vyplní a posle hárok za svoju starú mamu. Ale ani ten nebude uznaný lebo sa kontrolujú podpisy.
Ja zijem v štáte, kde sa volí len poštou. Raz po jedných volbach bola moja manželka vyzváná aby potvrdila svoj podpis, lebo jej podpis na volebnom hárku sa trochu odlišoval."
a tak sa pýtam:
znamená to, že v USA sa nevolí anonymne ???
ale presne, menovite, adresne, s podpisom, ktorý "ktosi" overuje ???
tak potom zbohom, super demokracia !!
existuje potom aj nejaká obrovská databáza, v ktorej sú overené VŠETKY podpisy oprávnených voličov ??
ak áno, tak no nazdar !!


