Najdrahšia stavba Československa sa dnes rozpadá. Liečebný dom Machnáč dekádu bojuje o záchranu, blokujú ju majitelia
menej vypisovať po internete a viacej študovať históriu, aj tú nedávnu,
Mečiar bol zodpovedný za tzv. malú privatizáciu, platil vtedy zákon o zákaze privatizácie strategických podnikov,
potom sa k moci dostali tí "praví" (podľa starého Šimečku aj za pomoci uja Šoroša), Dzurinda, a kekonóm Mikloš, ktorý aj dodnes poberá prachy ako člen dozornej rady MOL,
a tí si pripravili pôdu na veľkú rozkrádačku, pardon, veľkú privatizáciu strategických podnikov, vytvorili systém súkromných zdravotných poisťovní, zmenu dôchodkového systému vytvorením druhé dôchodkového piliera, samé "chuťovky" pre pravicových gaunerov ....
Mečiar bol proti nim iba taký břídil ......