Poliaci napríklad v Ostrave a inde neboli za svoje bitky platení, proti Rusom vo Varšave áno. Nie je bitka ako bitka. Ostatne najímanie "rowdies" na špinavú prácu, za nejakým účelom (rozbitie podniku, zaútočenie na určitú organizáciu, či skupinu ľudí) už začína byť v móde - rozhodne to nie je prvý prípad. Práve preto ich najali - radi sa bijú, a ešte za to budú mať tentoraz aj zaplatené...
A koľkože Poliakov sa bilo v Ostrave?

