V r. 1999, keď som prvý krát nasúpil do práce mal som plat okolo 8000 až 11000 Sk. Robil som úkolovku, preto aj môj plat kolísal.
Po skončení vojenčiny (v r. 2001) som sa zamestnal inde. Nástupný plat 12 000 hrubého - asi 10 000 Sk čistého. Niekedy boli koncoročné odmeny, ale plat okolo 10 000 mesačne bol stabilný.
V mojej tretej práci (2009-2010) som mal plat okolo 540 €, teda asi nad 16000 Sk. To bol môj top. Dnes mám plácu okolo 350 €. - 10 500 Sk.
Takých ako ja sú státisíce, tých čo sú horšie ako ja - tých sú milióny.
A teraz otázka: oplatí sa voliť SDKU, KDH, Híd, Sas, OĽ? Neoplatí, vraj to začína prácou, ale o prácu prídeme...

