Putin obvinil USA zo zabitia Kaddáfího
Máš pravdu a zároveň sa mýliš.
Máš pravdu v tom, že Rusko akoby "spalo na varínoch". Teda nie, ako čítam na weboch, že Rusko sa vyhráža treťou svetovou vojnou a je tam imperializmus a podobne.
Čiže správne môžeme Rusko obviniť ZO SLABÉHO BRÁNENIA svojich záujmov a ustupovania silnejším, ako naopak: že Rusko vraj chce napadnúť Poľsko a Pobaltie a podobne.
Mýliš sa v tom, že Putin je PROTIVÁHOU ku USA, prípadne EÚ. Nie je to tak, Putin je "závislý" od USA, EÚ - požaduje ZALOŽENIE Eurázie, nie zničenie Európskej Únie, Severovamerickej Únie, USA a podobne.
Putin - to je opačná strana tej istej mince, nie iná minca.
Aj jeho metódy sú podobné (hoci slabšie) ako metódy USA a GB.
Čiastočne je Putin nezávislý, to áno. Je to tak vždy, keď "elity" niekoho niekde dosadia, je tu riziko, že "sluha" nebude všetko plniť tak, ako oni rozkážu. Zvyčajne sa to tak stane. Preto je potrebné meniť kádre (bábky) v iných krajinách...