Veď všetkých nás stvoril jeden Boh a pred jedným Bohom budeme sa raz spovedať. Zľutujte sa nad nami a našimi rodinami, ženami a mužmi, starcami a deťmi, čo v núdzi a v slzách spoločne prosia Boha na nebesiach o pomoc, dúfajúc v Jeho milosť, skladajú svoj osud do Vašich rúk.
Po dlhé roky už postihuje nás - podľa našej mienky nevinných - čoraz krutejšia sila zákona. Pokorní pred Bohom - naučili sme sa túto pokoru za dvojtisícročných útrap - znášame tieto zásahy proti nášmu zdraviu a životu, proti našej cti a proti nášmu imaniu, mlčky, bez výkriku. Ale takéto opatrnie, tak kruté a nespravodlivé, toľký smrteľný strach naraz, znásobený osemdesiat-tisíc ráz- to nás nepostihlo ani za našej tisícročnej histórie plnej biedy a plaču.


