a?co si nepochopil?
V dňoch 5. až 23. júna 2017 sa v priestoroch 5. PŠU, VTSÚ Záhorie a Centra výcviku Lešť uskutočnil JCET s US SOF (United States Special Operation Forces), spoločný výcvik na rozvoj spôsobilostí a spolupráce špeciálnych síl Národnej Gardy Indiany, USA a SR.
Výcviku sa zúčastnilo 19 príslušníkov pluku a sedem príslušníkov z USA.
V dňoch 21. augusta až 10. septembra 2017 prebehol spoločný výcvik voľných pádov s výzbrojou a výstrojom za účasti 5.PŠU Žilina, VzS, US SFODA 0124 Stuttgart,USAF 352 SOW (v rámci neho 67 SOS) a RAF Mildenhall, 601. skss Prostějov na letisku dk Kuchyňa z lietadla C-130j Hercules a ako náhrada L-410
ako vies? mas zmluvu? ...zverejni zmluvu, na zaklade ktorej sem prisli americki vojaci v roku 2018 radit slovenskej armade...
vela veci nevies
02.09.2014 - Slovensko už môže dodávať plyn na Ukrajinu. Na kompresorovej stanici vo Veľkých Kapušanoch dnes premiéri Robert Fico a Arsenij Jaceňuk slávnostne spustili komerčnú prevádzku reverzného toku zemného plynu.Umožnenie zásobovania Ukrajiny zemným plynom zo západu označil predseda vlády SR Robert Fico za konkrétne riešenie, ktoré v ťažkých časoch potrebujeme. „Táto udalosť - spustenie reverzného toku plynu v bode Vojany - Užhorod, je dôležitá tak vo vzťahoch Slovenska s Ukrajinou, ako aj v celoeurópskom kontexte,“ uviedol slovenský premiér.„Uvedenie plynovodu Vojany - Užhorod s reverzným tokom prispeje k zvýšeniu energetickej bezpečnosti Ukrajiny,“ podčiarkol.Cez plynovod Vojany - Užhorod bude môcť Slovensko na Ukrajinu dodať viac ako 10 miliárd metrov kubických plynu ročne. Spolu s ďalšími reverznými bodmi v Maďarsku a v Poľsku by týmto spôsobom mohlo byť pokrytých 20 % ukrajinskej spotreby zemného plynu.
tebe sa vela veci nezda normalnych..ale ani sa necudujeme...
ake cvicenie?... Americkí vojaci k nám pricestujú za účelom zabezpečenia výcviku a poradenstva-------na našom území by mali byť 18 mesiacov.
pytal sa ta niekto v referende, ci tu chces mat americkych vojenskych poradcov 18 mesiacov? a naco sme potrebovali americkych vojenskych poradcov? aby nas cvicili,ako zasiahnut proti Rusku?..
ked to riesil Smer, tak to bolo len "cvicenie"?:...tak to bude aj teraz len "cvicenie"...a budes spokojny..
potajomky? a ako to potom vies?... :)))))))
26.11.2020 - Prezidentka Zuzana Čaputová prijala vo štvrtok 26. novmebra 2020 na nástupnej audiencii nového mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Ruskej federácie.
20.08.2020 - Čaputová prijala nového veľvyslanca Japonska Makota Nakagawu, neskôr sa hlava štátu stretla s veľvyslancom Gruzínska Revazom Beshidzeom.
preco sme kazdy rok chodilo niekolko stoviek az tisic americkych vojakov? na zaklade coho? pytal sa ta niekto v referende, ci tu chces mat americkych vojakov?
ZOPAKUJEME SI TO :
20.6. 2018 - Americkí vojaci k nám pricestujú za účelom zabezpečenia výcviku a poradenstva. Skupina vojakov by mala pricestovať na prelome júna a júla. Americkí vojaci budú pôsobiť v Martine a na našom území by mali byť 18 mesiacov.
preco sem Smeraci 10 rokov len tak pozyvali americkych vojakvv? pytali sa obcanov, ci s tym suhlasia?....ako dopadli referenda?...
prave ze nie. ziadne zmluvy...
nevies. preco sem smeraci pozyvali americkych vojakov? na zaklade coho?
mam ich par doma.
ako si hlasoval v referende, ked sa rozhodovalo, aby sem prisli amerikanci na 18 mesiacov?
20.6. 2018 - Americkí vojaci k nám pricestujú za účelom zabezpečenia výcviku a poradenstva. Skupina vojakov by mala pricestovať na prelome júna a júla. Americkí vojaci budú pôsobiť v Martine a na našom území by mali byť 18 mesiacov.
20.6. 2018 - Americkí vojaci k nám pricestujú za účelom zabezpečenia výcviku a poradenstva. Skupina vojakov by mala pricestovať na prelome júna a júla. Americkí vojaci budú pôsobiť v Martine a na našom území by mali byť 18 mesiacov.
ODKEDY nam tu za fotecku nosia teroristov z Guantanama.
20.6. 2018 - Americkí vojaci k nám pricestujú za účelom zabezpečenia výcviku a poradenstva. Skupina vojakov by mala pricestovať na prelome júna a júla. Americkí vojaci budú pôsobiť v Martine a na našom území by mali byť 18 mesiacov.
20.6. 2018 - Americkí vojaci k nám pricestujú za účelom zabezpečenia výcviku a poradenstva. Skupina vojakov by mala pricestovať na prelome júna a júla. Americkí vojaci budú pôsobiť v Martine a na našom území by mali byť 18 mesiacov.
KOHO A KEDY SA KTO PYTAL, CI TU MOZU BYT 18 MESIACOV?
myslis tychto?
20.6. 2018 - Americkí vojaci k nám pricestujú za účelom zabezpečenia výcviku a poradenstva. Skupina vojakov by mala pricestovať na prelome júna a júla. Americkí vojaci budú pôsobiť v Martine a na našom území by mali byť 18 mesiacov.
20.6. 2018 - Americkí vojaci k nám pricestujú za účelom zabezpečenia výcviku a poradenstva. Skupina vojakov by mala pricestovať na prelome júna a júla. Americkí vojaci budú pôsobiť v Martine a na našom území by mali byť 18 mesiacov.
18.10.2016 - Vojaci USA cvičili v Lešti po boku príslušníkov armád NATO zo strednej Európy.
Príslušníci ozbrojených síl USA sa na Slovensku zúčastnili cvičenia Slovak Shield 2016. Po boku vojakov zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska trénovali vo výcvikovom stredisku Lešť.
Spoločné cvičenie sa skončilo minulý týždeň a podieľalo sa na ňom vyše 2000 príslušníkov armád NATO. Americká armáda zverejnila stručnú správu o cvičení a fotografie jej príslušníkov z Lešte včera.
20.6. 2018 - Americkí vojaci k nám pricestujú za účelom zabezpečenia výcviku a poradenstva. Skupina vojakov by mala pricestovať na prelome júna a júla. Americkí vojaci budú pôsobiť v Martine a na našom území by mali byť 18 mesiacov.
18.10.2016 - Vojaci USA cvičili v Lešti po boku príslušníkov armád NATO zo strednej Európy.
Príslušníci ozbrojených síl USA sa na Slovensku zúčastnili cvičenia Slovak Shield 2016. Po boku vojakov zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska trénovali vo výcvikovom stredisku Lešť.
Spoločné cvičenie sa skončilo minulý týždeň a podieľalo sa na ňom vyše 2000 príslušníkov armád NATO. Americká armáda zverejnila stručnú správu o cvičení a fotografie jej príslušníkov z Lešte včera.
Odporúčame