Bratislava 10. decembra (TASR) - Celkovo osem väzňov z Guantánama, americkej základne na Kube, prijala Slovenská republika od roku 2010, päť z nich je ešte na Slovensku. Zrekapituloval dnes v pléne Národnej rady SR minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD)
"Na základe požiadavky americkej strany sa Slovensko rozhodlo pomôcť spojencovi USA a uskutočniť postupne zámer uzatvorenia tohto väzenia. Od roku 2010 prijala SR v troch etapách osem ľudí rôznych národností. Tieto osoby neznamenajú žiadnu hrozbu pre Slovensko, bezpečnostné riziká sme pred ich príchodom preverovali. Sú v procese integrácie, sú monitorovaní, vieme o nich úplne všetko," deklaroval Kaliňák.
Na margo spomínanej fotografie Fica s Obamom Kaliňák uviedol, že zmluvy s USA boli uzatvárané okolo roku 2009

